Турбота про віддалене село

Проблема безперспективних сіл гостро постала у XXI столітті. Як допомогти жителям таких населених пунктів? Як зберегти таке село на карті України і для його жителів?

Голова облдержадміністрації Микола Палійчук та голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук не лише побували в одному з таких населених пунктів, але й показали реальний спосіб вирішення проблеми. Ці питання лягли в основу проведення дня голів районної та обласної адміністрацій у віддаленому гірському селі Снідавка.

Високих гостей зустрічали сільський голова В.В.Григорчук, депутати і громадськість села. Хлібом-сіллю голів ОДА і РДА, депутатів районної ради вітали учні місцевої школи. А троїсті музики села «витинали» по-святковому весело та завзято.

Причина для цього дійсно була дуже вагома, адже однією із найболючіших для всіх снідавчан була проблема транспортного зв’язку з районним центром. Старий автобус, перероблений із вантажної машини, протягом довгих років служив громаді села, але всі терміни його експлуатації минули. У ньому взимку було так холодно, що пасажири для зігрівання салону використовували паяльну лампу.

У зверненні до жителів села голова ОДА М.Палійчук сказав, що у відповідь на звернення депутатів сільської ради та особисто сільського голови В.Григорчука прийняв рішення вручити громаді села новий автобус.

Зручний, красивий і пристосований до гірської місцевості транспорт значно полегшить життя снідавчан, дасть змогу безперешкодно добиратися до районного центру. Сільська громада передала автобус на обслуговування АТ «СКІФ-АВТО», а водіями працюватимуть на ньому два рідні брати, жителі Снідавки Іван Васильович та Микола Васильович Кіщуки.

Із пам’ятною для жителів села подією присутніх привітав і голова РДА Я.Шинкарук.

Слова вдячності за розуміння проблем і підтримку прозвучали від Снідавського сільського голови В.В.Григорчука та директора школи М.П.Хім’як.

Щоб автобус довго і щасливо долав важкі снідавські дороги, його освятив о. Богдан Юречко.

У той день відбулася ще одна пам’ятна подія — вручення ключів від новозбудованого будинку багатодітній сім’ї Тинкалюків.

Іван Федорович та Любов Іванівна виховують десять дітей: Івана (1990 р.н.), Марію (1991 р.н.), Ганну (1992 р.н.), Наталію (1993 р.н.), Ольгу (1993 р.н.), Михайла (1996 р.н.), Світлану (1998 р.н.), Федора (2000 р.н.), Любу (2001 р.н.), Віктора (2007 р.н.).

За державною програмою «Зігрій любов’ю дитину», сектор у справах молоді та спорту Косівської РДА відправив документи в головне управління у справах молоді та спорту ОДА. Після чого був складений Проект договору між відділом капітального будівництва, паливно-енергетичного комплексу, інвестицій та розвитку комунальної сфери РДА та ТзОВ «Карпатрембудсервіс», Косів РБУ-5 на будівництво будинку для цієї сім’ї. Загальна вартість будови — 400 тисяч гривень (разом з податками). На родинному обійсті Тинкалюків виріс добротний двоповерховий будинок з усіма зручностями, в якому тепло і затишно буде всій багатодітній сім’ї.

Начальник відділу капітального будівництва РДА В.М.Склепович доклав усіх зусиль, щоб до зими сім’я Тинкалюків поселилась у новозбудованому будинку.

У той грудневий, по-осінньому погідний день жителі Снідавки відчули турботу і піклування держави.

Так весело грали музики, такими усміхненими та радісними були обличчя людей, що вірилось: у Снідавки довге і щасливе
майбутнє.

Ярослав Тимофійчук

Share