Юний чемпіон з мотоспорту Дмитро Грималюк

Уже в цьому році Дмитро Грималюк взяв участь в чотирьох важливих змаганнях. Сьогодні він поділиться своїми враженнями й переживаннями зі спортивного життя.

Дмитрику, скажи, будь паска, коли ти почав займатися мотоспортом?

— З семи років я почав тренуватися. До цього батько вчив мене їздити на своєму мотоциклі. І коли я побачив в одного знайомого мотоцикл значно менший від нашого, то й попросив батька, щоб мені купили також. І батько придбав його. На ньому й розпочали тренування.

Хто тебе тренує?

— Першим моїм тренером був батько, який займається зі мною й зараз. Три роки я тренуюся у відомого тренера Юрія Ігнатовича Трофімця, який має великий досвід, вимогливий й, водночас, по-батьківськи ставиться до своїх вихованців.

Як тобі вдається поєднувати навчання в школі з тренуваннями й виїздами на змагання?

— Доводиться наздоганяти втрачене. Раніше мені допомагала старша сестра Оксанка, тепер працюють зі мною вчителі в позаурочний час. Крім цього, весь свій вільний час віддаю улюбленому виду спорту. Найбільше в школі мені подобається фізичне виховання.

Чи пам’ятаєш свої перші змагання?

— Вперше я взяв участь у чемпіонаті Західного регіону з мотоциклетного кросу в класі 65 куб. см (м. Глибока). І коли зайняв третє місце, дістав ще більший азарт до цього виду спорту. Перша перемога додала більше сил. Спочатку на трасі було страшно, але пізніше я оволодів ситуацією і доклав всіх зусиль, щоб посісти одне з призових місць.

Чи всі змагання проходять благополучно?

— В основному, добре, крім одних, в яких я отримав травму. Це було в Києві.

Яким видався минулий рік?

— За підсумками 2007 року я став чемпіоном Західного регіону з мотоспорту. Івано-Франківська федерація нагородила мене кубком.

Про твої досягнення за минулі роки наша газета вже писала. Розкажи, в яких змаганнях ти брав участь в цьому році?

— У чемпіонаті України з мотоциклетного кросу серед юнаків на кубок заслуженого майстра спорту В. І. Кавінова, який проходив у Чернівцях, зайняв друге місце в класі 65 куб. см. Був нагороджений дипломом і медаллю. У кубку України Західного регіону з мотокросу в класі 65 куб. см (м. Киселів) став першим, за що одержав диплом і медаль. 9 травня в м. Корець в особистому кубку федерації мотоциклетного спорту України посів перше місце в класі 65 куб. см. Був нагороджений дипломом, медаллю і кубком.

Розкажи, Дмитрику, як проходили останні змагання?

— Кожні змагання є важкими і відповідальними, а ці — особливо. Перший заїзд я пройшов благополучно, а на другому — зісковзнула рука, я впав і гірко заплакав. Хотілося перемогти і я оволодів собою. Коли піднявся, то молився і просив Бога, щоб хоча наздогнати триразового чемпіона, який ішов першим. Бажання до перемоги було таким сильним, і Господь вислухав мої молитви. Я доклав всіх зусиль і не тільки наздогнав, а прийшов першим. Глядачі і вболівальники встали і аплодували, голосно вітали.

Які враження були після цього?

— Словами передати неможливо. Радості не було меж. Бо після такого падіння мало шансів на перемогу.

Хто з тобою їздить на змагання?

— В основному, батько, а якщо ближче вони проходять, то вболіває і підтримує мене й мама. Але вона дуже переживає, навіть коли залишається вдома.

Скажи, чи важко програвати?

— В основному, я займаю призові місця. І хотів, щоб так було й надалі.

Чи багато в тебе нагород?

— Є чимало кубків, а найбільше — дипломів, грамот і медалей і думаю, що їх ще буде більше.

Тож нехай тобі щастить. Ще більших перемог.

— Дякую за розмову.

Вікторія Кушнірчук

Share