В Косові були виявлені серйозні зловживання в судовій касі…

Як ми вже повідомляли, кілька тижнів тому в Косові були виявлені серйозні зловживання в судовій касі. Одинадцять посадових осіб цього суду винні в зловживаннях — порушено кримінальне провадження. Слухання відбувається в окружному суді в Коломиї.

Повітовий суд у Косові

Передісторія справи полягає в наступному. Співробітники муніципального суду в Косові, щоб полекшити собі службові обов’язки, вибирали помічників із числа своїх друзів. Одним із таких спеціальних «помічників» був перукар Ян Сорохан, який майже два роки «крутився» в суді, ні в кого не викликаючи підозр. Обвинувальний акт інкримінує Сорохану, що він шахрайським шляхом вилучав як чисті, так і погашені марки суду з матеріалів справи.

Жертвами цього процесу стали кілька десятків справ. Відклеєні марки Сорохан продавав у судовому кіоску або особам, які їх потребували. Більше того, обвинувачений нібито підробив підпис судді Островського і самовільного підписував накази до секретаріату, для підготовки виконавчих постанов…

Голова секретаріату суду Кароль Цісарж був повністю поінформований про зловмисну ​​діяльність Сорохана, але він дивився на все крізь пальці, і, згідно з обвинуваченням, навіть заохочував посадових осіб до приховування зловживань Сорохана.

Цісарж також наказав судовому секретареві Маєвському, який відповідав за нагляд за канцелярією суду, щоб він не доносив начальству, що Сорохан зриває марки суду.

Зі свідчень судового чиновника Якимишина вийшло, що в Косівському муніципальному суді чиновники позичали частину грошей, отриманих від продажу марок іншим посадовим особам. За використання грошей, отриманих в обмін на марки, відповідає обвинувачений Броніслав Триліпський, — стажист суду.

Судовий службовець Якимишин звинувачений за те, що позичав своїм колегам ті гроші, а керівник секретаріату суду Броніслав Маєвський за те, що дізнавшись про зловживання Сорохана, не тільки не повідомив про це контролюючий орган, а навпаки намагався зам’яти справу, умовивши Сорохана відшкодувати збитки.

Петра Майданюка також звинувачують у тому, що він допомагав Маєвському поставити нові штампи на вирваних файлах, що перешкоджало кримінальному провадженню, відкритому проти Яна Сорохана.

Зрештою, обвинувальний акт звинувачує Богдана Никорака, двірника Стефана Волощука, Михайла Волощука, Антонія Заборовського та Авраама Газенмана у приховуванні грошей, отриманих від продажу марок, позичанні їх собі чи позичанні іншим.

Судовому провадженню передувало дисциплінарне розслідування, проведене президією окружного суду в Коломиї, яке закінчилося винесенням порушникам догани, але з деяких звинувачення було знято. З одинадцяти підсудних лише Сорочан перебуває в слідчому ізоляторі, решта на волі.

З газети «Хвиля», 1936 рік.

Текст та фото підготував Богдан Павлюк.

Share