Про розвиток громад на Косівщині

Розповідаємо про Косівську громаду Івано-Франківської області, одну з десяти громад, що взяли участь у нашому проєкті з допомоги із залученням!

До складу громади входять м. Косів і 14 сіл навколо. 86 % населення проживає у населених пунктах, що мають статус гірських, це — 88 % площі громади. Локація та кліматичні умови сприяють туристичній привабливості громади в усі сезони — для пішого, водного, гастрономічного та гірського туризму.

Ольга Поліщук, аналітикиня Cedos:

«Косівська громада справила враження дуже вмотивованої, уже з деяким досвідом залучення та участі у різних проектах з розвитку громади. Наша поїздка та участь у події залучення допомогла зрозуміти, що збирати людей разом — не страшно, ба навіть і цікаво. А правильна організація групової роботи посприяла появі пропозицій не тільки по комплексному плану просторового розвитку, а і загалом щодо благоустрою громади».

Дарина Пирогова, соціологиня, дослідниця, консультантка у сфері стратегічного розвитку та залучення громадськості:

«З Косівською громадою ми одразу знайшли порозуміння у обговоренні аспектів просторового розвитку – громада має багато заповідних територій, важкодоступних сіл у горах, великий туристичний потенціал, кільця малого радіусу у організації дорожнього руху. Команда вже мала досвід у залученні під час розробки Статуту громади. На цей раз ми супроводжували колег у формуванні технічного завдання для Комплексного плану просторового розвитку. На стратегічну сесію нам вдалося залучити жителів різних населених пунктів громади, різні категорії мешканців – від ВПО до святих отців — та зібрати багато корисних пропозицій».

Експертки та експерти Cedos відвідали 10 громад, де допомагали представникам та представницям посилити спроможність громад залучати громадян та громадянок для подолання наслідків війни та викликів, які вона спричинила.

Візити у громади відбулись у рамках проєкту «Не залишити нікого осторонь: громадянська участь для планування відновлення громад» втілено за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Cedos

Share