Їхній подвиг — пам’ятаємо
Цьогоріч перше жовтня (за зміненим календарем) видалось багатим на свята. Відзначали Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць України та 81-шу річницю створення Української повстанської армії (УПА).
Кожен прожитий рік віддаляє нас від героїчних подій, які відбулися 300, 100 років тому. Проте людська пам’ять зберігає нашу історію. І ми повинні знати її, починаючи зі своєї родини, села, міста, краю, Батькіщини.
Однією з героїчних сторінок нашої історії є боротьба УПА. Сотні учасників визвольного руху віддали найдорожче — життя заради незалежності України. Учасники зборів Косівської районної станиці Братства вояків УПА у переддень свята Покрови зі скорботою схилили голови на знак пам’яті полеглих борців за волю України. Згадували, що часто не збереглися ні прізвища, ні імена, а тільки — «псевдо».
Хвилиною мовчання вшанували й нинішніх героїв, які прагнули жити в незалежній Україні й за це загинули в російсько-українській війні.
— Історія, на жаль, повторюється. Сьогодні Україна знову бореться за свою незалежність і територіальну цілісність, — стурбовано зазначає голова районної станиці Братства вояків УПА Петро Підлетейчук.
Петрові Андрійовичу зараз — за дев’яносто. Був хорунжим Української повстанської армії на псевдо «Спартак». За участь у визвольному русі його засудили до смертної кари. Але пощастило вижити. Після смерті Сталіна вирок замінили на довгі роки тюремного ув’язнення.
Районна військова адміністрація нагородила Петра Підлетейчука Почесною грамотою з нагоди Дня захисників і захисниць України та його дня народження. Поважному повстанцеві її вручив заступник голови райдержадміністрації Василь Жмендак, мовивши при цьому щирі й теплі привітання.
Члени станиці Братства вояків УПА Косівської районної управи імені курінного «Скуби» поклали квіти до пам’ятника Борцям за волю України, мовчки пом’янули славних предків — козаків, воїнів УПА та сучасних оборонців нашої державності.
Ігор Сусак
«Гуцульський край», №40, 6.10.2023 р.