Пенсія у зв’язку з втратою годувальника дитині військовослужбовця, який зник безвісти

Пенсію у зв’язку зі втратою годувальника призначають непрацездатним членам сім’ї (в тому числі — дітям) годувальника, якому, зокрема, надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин (ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Діти належать до непрацездатних членів сім’ї, якщо не досягли віку 18-ти років (діти, які навчаються, та діти-сироти — 23-х років) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18-ти років.

У членів сім’ї годувальника, якому надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Після виникнення права на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника, за її призначенням можна звернутись із заявою до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (рогіаі.рш.доу.иа). До заяви додають документи:

  • паспорт дитини або законного представника;
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);
  • свідоцтво про народження дитини;
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Важливо!

Пенсію призначають незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Оскільки розмір пенсії у зв’язку зі втратою годувальника визначають, виходячи із тривалості страхового стажу годувальника, за наявності документів, які підтверджують його страховий стаж, — варто долучити їх до заяви, — роз’яснює Пенсійний фонд України.

Share