У Косові відбувся патріотичний забіг «Біжу за Героя» пам’яті полеглих воїнів

Сьогодні понад 200 учасників подолали дистанцію патріотичного забігу «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України», який напередодні Дня пам’яті Захисників України організували у Косові.

Пам’ять про 78 мужніх синів та дочок Косівщини, які полягли у боротьбі за нашу незалежність, об’єднала біля Меморіалу Героїв у центрі міста родини загиблих, молодь, представників влади, свідомих громадян.

Захід розпочали спільним виконанням Гімну України, хвилиною мовчання за всіма, хто віддав своє життя за суверенітет і територіальну цілісність України. Учасників забігу благословили о. Ростислав Близнюк та о. Василь Струк.

Під синьо-жовтими прапорами колона бігунів пробігла центральною вулицею Косова в знак пам’яті про тих, хто загинув за волю нашої держави.

Цього дня на забіг вийшли представники кожної територіальної громади Косівщини, колективи установ та організацій району, були також охочі, які приєднувалися до учасників індивідуально.

Сини та дочки загиблих воїнів охоче підтримали акцію та пробігли дистанцію за своїх мужніх батьків, які полягли смертю Героя за мирне небо над Україною.

«Наш обов’язок знати і пам’ятати, завдяки кому маємо сьогодні можливість жити, працювати та наближати Перемогу. Пам’ять про кожного Героя вічно житиме у наших серцях», – підкреслила у своєму виступі голова Косівської районної державної адміністрації – начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма.

Спортивний захід завершили нагородженням кожного учасника пам’ятною медаллю забігу «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України». Вручення нагород проводили родини загиблих Героїв та представники влади.

Додамо, що Всеукраїнський забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» започаткував у 2018 році батько загиблого Героя російсько-української війни, «кіборга» Олексія Дурмасенка Олег Дурмасенко спільно з Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком.

Кожного року тисячі українців беруть участь у забігу, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, а також продемонструвати вдячність рідним полеглих Воїнів.

Косівська військова райдержадміністрація

Share