Помилку у свідоцтві про народження довелося виправляти у суді

До сектору «Косівське бюро правової допомоги» звернувся пан Юрій, який є пенсіонером. Чоловік повідомив, що проживав разом із матір’ю та доглядав її. Після її смерті у встановлений законом строк мав намір оформити спадщину, оскільки він є єдиним спадкоємцем, згідно з заповітом.

Для цього, пан Юрій, звернувся до нотаріуса з наміром належним чином оформити спадщину після смерті матері, проте нотаріус відмовив у оформленні спадщини, оскільки у поданих документах є розбіжності у прізвищі заявника та у прізвищі його матері, і таким чином не можливо підтвердити їхні родинні стосунки.

«Я й подумати не міг, що можуть виникнути такого роду проблеми зі спадкуванням, оскільки я єдиний спадкоємець за заповітом, доглядав свою матір та здійснював її поховання. Однак зараз мені необхідно доводити, що моя мати – це справді моя мати» — обурився пан Юрій.

Оскільки в документах пана Юрія та його покійної матері є розбіжність однієї літери у прізвищі, то необхідно звертатись до суду для розв’язання цього питання.

Представництво інтересів у суді та складання документів процесуального характеру здійснювала Наталія Данилюк, завідувач сектору «Косівське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вивчивши матеріали справи та проаналізувавши практику національних судів, юристка склала заяву до суду про встановлення факту родинних відносин.

«Така проблема є доволі поширеною, оскільки трапляються помилки при видачі документів, однак це не може бути причиною для позбавлення законних прав особи, зокрема, права на спадкування» — зазначила Наталія Данилюк.

Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії  свідоцтва про право на спадщину.

Суд задовольнив заявлені вимоги – факт родинних відносин встановлено. Таким чином, пан Юрій отримав можливість реалізації права на спадкування за заповітом в порядку першої черги.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 347/1098/23

Share