Мобільна бригада у Кутах

Кутська територіальна громада, завдяки виграному гранту, отримала сучасний автомобіль швидкої медичної допомоги. Його для Кутської міської лікарні передало грецьке представництво асоціації «Medecins du Monde — Greece». Грантову заявку громаді допомогли підготувати експерти Програми «U-LEAD з Європою».

У спецавтомобілі є портативний УЗД-апарат, дефібрилятор, електрокардіограф, інше обладнання і медикаменти. Відтак у Кутській громаді розпочала роботу мобільна медична бригада, в яку входять лікарі та медичні працівники КНП «Кутська міська лікарня».

Ідея створення бригади виникла під час однієї з консультацій для Кутської громади, яку організували у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області. Під час зустрічі представники громади наголошували, що для них медицина — один з пріоритетних напрямків для розвитку.

За словами зовнішнього експерта U-LEAD Ігоря Мельничука, під час обговорень вдалося визначити ідею, яка полягала в профілактичній роботі з пацієнтами.
«Ми розглядали варіант з мобільними виїздами в населені пункти громади, щоб лікарі могли оглядати жителів ще до їхнього безпосереднього звернення в медичні заклади. Такий підхід дозволяє зменшити навантаження на медичну систему, а жителі можуть отримати певні медичні послуги на місцях. Ми вивчили цю тему, зібрали низку необхідної статистичної інформації та підготували проект разом з працівниками Кутської територіальної громади», — розповів Ігор Мельничук.

Якісно підготовлена проектна заявка допомогла Кутській селищній раді налагодити співпрацю з організацією «Medecins du Monde — Greece», яка згодом обрала цю громаду для участі в пілотному проекті.

За умовами проекту, мобільна бригада обслуговує не тільки Кутську громаду, а й навколишні, які дали на це згоду. Автомобіль використовують для проведення виїзних прийомів жителів громади та внутрішньо переміщених осіб, зокрема, в гірських населених пунктах, віддалених від лікарні.

Для ефективної роботи бригади розробляють детальний маршрут, який дозволяє охопити максимальну кількість жителів. Мобільна медична бригада робить по 2–3 виїзди кожного тижня до фельдшерсько-акушерських пунктів у селах.

За один виїзд лікарі обслуговують в середньому 50–60 пацієнтів різного віку. Кожного разу у складі бригади є лікар —ультразвукової діагностики, ЛОР, терапевт, хірург чи невропатолог, а також медичні працівники інших профілів.

«У нас міська лікарня розташована в с-щі Кутах, через це старші люди або мешканці гірських територій мають певні труднощі з її відвідуванням. Тому виникла ідея створити мобільну бригаду лікарів, які виїжджатимуть в населені пункти громади. У нас була така потреба, тому ми працювали над її вирішенням. Для нас дуже важливою є підтримка експертів «U-LEAD з Європою», які допомагали нам, ділилися досвідом і надавали консультаційний супровід проекту. Ми раді такій співпраці, яка для нас корисна та дає результат», — підкреслив Кутський селищний голова Дмитро Павлюк.

«Гуцульський край», №4, 27.01.2023 року

Share