Відкриті уроки футболу

На міському стадіоні у Косові відбувся другий етап соціального проекту під назвою «Відкритий урок футболу», який спрямований на кращу адаптацію внутрішньо переміщених осіб на тимчасовому чи на новому місці проживання, а також залучення дітей, батьки яких служать в ЗСУ, напівсиріт і сиріт, малозабезпечених та інших соціально незахищених верств населення до занять спортом, зокрема — футболом.

Основними виконавцями проекту виступають: асоціація крос-культурних проектів (Данія), Українська асоціація футболу, Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей» в партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

У заході взяли участь шість команд по 14 учасників (всього 84 учнів) з різних ліцеїв району, а саме: Старокосівського, Пістинського, Яблунівського, Старокутського, Космацького, а також збірна команда Рожнівського ліцею «Гуцульщина» ім. Ф.Погребенника та Хімчинського ліцею «Інтелект».

Того дня футбольне поле було поділене на шість секторів, і кожна з команд пройшла їх по черзі. Учасники демонстрували технічні елементи гри у футбол, а також брали участь у цікавих естафетах, долали смугу перешкод. Були також сектори психолога та з мінної безпеки.

Кожний учасник заходу отримав футболку, кепку та набір для малювання, а команди — футбольні м’ячі для’поліпшення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Ці призи надала Українська асоціація футболу. Але це ще не увесь призовий фонд, оскільки до проекту долучилися і спонсори. Команди отримали водичку «Пістинська джерельна» (директор Михайло Хорт). Дуже гарний парад відкриття підготувала педагог-організатор Косівського ЦДТ Надія Кіт, яка легко і на одному подиху, як і завжди, провела його.

Учасників заходу вітали: голова Косівської районної державної адміністрації — начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма та голова Косівської районної асоціації футболу Василь Якимишин.

Право підняти Державний прапор України надали капітанам команд. Після чого всі учасники схилили голови і вшанували Героїв України, які загинули, захищаючи суверенітет і гідність Батьківщини на сході через збройну агресію росії.

Одразу після відкриття діти робили руханку, яку підготував керівник зразкового ансамблю «Зелений талісман» ЦДТ Максим Вацик. Вона була настільки цікавою, що навіть гості з області та представники команд приєдналися до дітей.

Відтак юні спортсмени розійшлися по секторах, де на них чекали волонтери. У секторах працювали тренери-викладачі Косівської ДЮСШ «Гірське орлятко», спортивного клубу «Авангард» і вчителі фізичної культури навчальних закладів району: Іван Луканюк, Сергій Цикаляк, Люба Воротняк, Павло Пророчук, Олександр Михлюк, у секторі з мінної безпеки працювала Анастасія Романюк — українська футбольна арбітриня.

У проекті задіяли 84 учнів. Ніби, — багато, але це майже одна середньостатистична гімназія району. Тому на майбутнє було би добре, щоб такий захід проводили у кожній територіальній громаді, і не тільки раз у рік. Це допоможе залучити більше дітей до здорового способу життя та спорту, що в підсумку дозволить майбутній нації мати хороший імунітет до всіх негараздів, які виникають на життєвому шляху.

Олександр Михлюк,
секретар Косівської районної асоціації футболу.

«Гуцульський край», №45, 11.11.2022 року

Share