Підсумки 2022 року (пост вдячності 7)

Завершується 2022 рік, і я вже традиційно, як адміністратор волонтерського проекту «Місто КОСІВ», хочу відзначити кілька подій та людей, які варті уваги наших шановних читачів та друзів! Пост вдячності за 2021 рік можна прочитати тут.

Нас вже 43000 — дякую всім рекламодавцям, які підтримали проект фінансово. За час війни в нашій групі переселенці змогли знайти житло розмістивши більше 400 безкоштовних оголошень про пошук житла, особисто в мене вдома два місяці безкоштовно жили біженці з Київщини. Також було зібрано багато допомоги волонтерами, навіть наш штатний gps-трекер поїхав на війну.

За моїми підрахунками, за 10 років на косівських сайтах в мене вже більше 1000 статтей, маршрутів і треків на тему туризму та мистецтва: Мапакосів-250, Велокосів-250, Косіварт-250, Гуцулія-150, Лудинє-50 та інші косівські сайти, отакі то пироги). В 2022 році, підбиваючи підсумки моєї роботи в туристичній журналістиці за останні 10 років, зібрав на косівських сайтах список з найкращих об’єктів та маршрутів Косівщини:

 1. Оглядові майданчики на Косівщині
 2. Церкви на Косівщині
 3. Місто Косів: Туристичні місця
 4. Село Яворів: Туристичні місця
 5. Село Снідавка: Туристичні місця
 6. Село Буковець: Туристичні місця

2022 рік був багатий на мої інтерв’ю, де я намагався максимально рекламувати туристичні принади нашого краю:

 1. Олександр Педан знімає проект про українські університети у Косові
 2. Топ-10 веломаршрутів на Косівщині
 3. Ровером по Карпатах: історії бувалих велосипедистів
 4. Туристи і велосипеди у Косові
 5. Популяризація туристичних та історичних пам’яток
 6. Гід Карпатами

Подія року — телеведучий Олександр Педан на кілька днів завітав на Івано-Франківщину зі зйомками нового сезону освітнього тревел-проекту “УніверCheck”. Мета проекту — розповісти про вітчизняні виші та популяризувати навчання в Україні. За сюжетом, телеведучий разом із 17-річною донькою Лерою мандрують університетами, дізнаються різноманітність спеціальностей, інспектують гуртожитки, знайомляться з місцевим студентським ком’юніті, досліджують логістику та особливості міста, у якому знаходиться виш.

На Івано-Франківщині команда освітнього тревелу «УніверCheck» обрала відразу два виші: безпосередньо в Івано-Франківську та інститут у місті Косів. Василь Данилюк підсобив з велопрокатом, а гід Тарас Пасимок провів цікаву безкоштовну екскурсію: по Косівському базару, велоекскурсію по Косову та пішохідну екскурсію на Терношорську Ладу.

Також була нагода познайомитись із реперкою Аліною Паш, яка теж часто буває на Косівському базарі і знаходить цікавий одяг для своїх нових сценічних образів.

Перша світова війна. Московити-мародери

Фото року — історична розвідка адміна Богдана Павлюка: «Перша світова війна. Московити-мародери». Спідня білизна та зубна щітка дивина для сцарськіх істот. З віденського видання “Die Muskete” 1915 рік. Підпис “Russische Entdeckungen”». Це зображення лише в нашій групі було переглянуто 250 тисяч разів та отримало 3 тисячі поширень, а також було тисячі разів вкрадене і поширене в соц. мережах без вказування авторства, тому можна сміло стверджувати, що даний допис має більше одного мільйона переглядів.

Відео року – відео про прихожан УПЦ МП в місті Косові, яке набрало рекордні 2 мільйони переглядів, більше 30 тисяч поширень, а також 10 тисяч реакцій та 3 тисячі коментрів, що є абсолютним рекордом групи від часу її існування.

Сайт 2022 року — «Гуцулія». У нашого сайту нарешті новий дизайн! (насправді, ніт — прим. ред.) Нова тема краще адаптована для користувачів смартфонів, а також є більш сучасною та легшою в користуванні — сподіваємось, що вам сподобається! Найполулярніші статті на сайті це:

 1. Такий загадковий і цілющий гриб Веселка
 2. Косівський базар
 3. Міська гора – візитівка чи ганьба Косова?

Нам вже 10 років! На «Гуцулії» вже є 300 унікальних цікавих тематичних публікацій — варто глянути! Також на сайті вже є більше 150 туристичних точок в розділі «Атракції». За моїми скромними підрахунками на сайті «Гуцулія» вже розміщено 50 моїх статтей в категорії публікації, а також 100 статтей і точок в категорії атракції = 150 матеріалів.

Туристичний об’єкт 2021 року:

 1. Творча галерея Андрія Репети
 2. Камінь Довбуша в Космачі (Завоєли)
 3. Купіль Мавок на річці Безулька в селі Снідавка

Відкриття 2022 року:

Похід на Писаний Камінь з села Білоберезка Верховинського району. Стало відкриттям, що в одному місці, на одній дорозі є аж 4 туристичні об’єкти. Це сам Писаний з чудовими краєвидами, водоспади «Надія» та «Млинський» та скеля «Кам’яна Баба». Просто бомба!

На водоспаді Млинський є чудова кам’яна глибока чаша для купання, нічим не гірша, ніж легендарна Терношорська Купіль Мавок в Снідавці.

Рубрика «Ретро» — завдяки наполегливій праці Богдана Павлюка в плані пошуку і поширення історичного надбання Гуцульщини через соціальні мережі, його велика справа на косівських туристичних сайтах сайтах «Гуцулія», «КосівАрт», «МапаКосів» та «Косівський фотоальбом».

 Як допомогти проекту «Місто КОСІВ»?

 • Долучитись в соціальних мережах та запросити друзів.
 • Розмістити в спільнотах проекту: статті, фото, відео чи іншу інформацію про події в Косові та районі.
 • Підтримати інформаційний проект фінансово.
 • Розмістити рекламу та приватні оголошення на сторінках інформаційного проекту. Деталі за тел. — 097-155-84-87.

З повагою,
Тарас Пасимок — журналіст, громадський активіст, засновник та адміністратор проекту «Місто КОСІВ»

Share