Загиблі герої
Коб’юк Юрій Кирилович
Народився 13 травня 1989 року у Космачі. Навчався у Космацькій школі. Служив у Збройних силах України.
2010 року взяв церковний шлюб з Мирославою. У пари народилися дві донечки. Працював майстром лісу Космацького лісництва у ДП «Кутський лісгосп».
На початку квітня цього року пішов захищати своїх рідних, усіх нас та Україну. Воював у складі полку «Азов». Загинув смертю героя.
Герої не вмирають, вони назавжди залишаються у наших серцях. Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав Батьківщину та кожного з нас!
Яровой Вадим Юрійович
Народився 27 листопада 1990 року в сім’ї Наталії та Юрія Ярових. У 1996 р. Вадим почав навчатися у Пістинській школі.
2006 року Вадим закінчив школу. Вступив на навчання у Коломийське училище, де здобув професію електромонтера.
У 2009–2010 рр. служив у Збройних силах України. Після армії працював у приватній фірмі за своїм фахом. З 2013 по 2017 рік трудився у Косівському РЕМі.
2014 року був мобілізований, воював у АТО. У лютому 2016 р. Вадим Яровой одружився з Христиною Лутчак. У 2019 р. в сім’ї народилася донечка Валерія. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Вадим знову пішов захищати Батьківщину. Служив у 128 гірсько-штурмовій бригаді.
За наш спокій, мир і незалежність України зараз воюють два його старших брати: Денис і Максим.
Третього вересня, захищаючи Україну від безжального ворога, Вадим Яровой загинув біля с. Нововознесенське на Херсонщині.
Він був веселою і життєрадісною людиною, мав багато хороших друзів, побратимів, велику і дружну сім’ю. Як і більшість українців, хотів зупинити війну, мріяв про мирне життя. В пам’ять про нього маємо бути сильними та вірними синами і доньками України. Він був незламним. Такими маємо бути й ми!
Яремин Руслан Володимирович
Народився 29 травня 1986 року у селі Вербовці. Закінчив Старокосівську школу, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (відділ художньої обробки металу). Працював ковалем. Спробував важкого заробітчанського хліба за кордоном.
Захоплювався спортивною риболовлею. Був членом Федерації рибного спорту України, брав участь у всеукраїнських змаганнях.
Це було не просто хобі, а захоплення усього життя. Руслан багато зробив для розвитку цього спорту в Україні, особливо форелевого напряму. Змагання зі спортивного лову форелі, які він організовував, дотепер згадують їхні учасники.
Багатьох спортсменів Руслан разом з батьками приймав у себе вдома, пригощав кавою і власноруч приготовленим банушем з шашликом. Був надзвичайно гостинним і щедрим; непосидючим, мав безліч цікавих ідей.
Під рок-музику і стук молотів об наковальню Руслан створював у своїй кузні на власному подвір’ї всяке «файне і монументальне» з металу. Для багатьох своїх друзів Руслан виготовив щось гарне коване для хати.
Був обдарованим майстром художньої різьби. Навчився цьому у батьків — Володимира та Надії Яреминих.
Син Руслана — Давид успадкував від батька веселу вдачу, твердий характер і натхнення до приготування кулінарних страв.
24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення росіян, Руслан був у Києві. На власні очі бачив у місті розбиту ворожою ракетою маршрутку, де загинули діти.
1 березня Руслан вступив добровольцем у Територіальну оборону, а вже 11 березня став військовослужбовцем ЗСУ Варто наголосити, що Руслан до цього не проходив строкової армійської служби.
Брав участь у визволенні Бучі. Ніколи не розповідав рідним подробиць, але сильно нервував, коли згадував про це місце. Казав, що буде мститися окупантам, доки буде жити.
Мужньо проявив себе у боях за визволення Чернігівщини та Сумщини. Біля Краматорська бачив і пережив загибель половини свого батальйону. Потрапляв під обстріл фосфорних і вакуумних бомб.
За своїх побратимів хвилювався більше, ніж за себе. Змушував їх ретельно та правильно окопуватися, берегти себе. Просив у косівських волонтерів потрібне для свого підрозділу. Навіть сам зробив на фронті буджарку, аби пригощати бійців в окопах смачними «домашніми» виробами.
Останні місяці свого життя Руслан був поблизу Сіверська. Загинув 14 вересня від осколка. Це трапилося під час атаки біля села Спірного, перед Лисичанським НПЗ.
Загинув гідною смертю — як воїн, на полі бою. Загинув під час наступу та довгоочікуваного звільнення окупованих територій. Став одним з багатьох Героїв, хто віддав життя за нас і нашу країну.
В останньому повідомленні, яке Руслан надіслав рідним на Вайбер, він написав, що треба відімстити за всіх дітей, які загинули на війні.
Дай Боже всім нам бути достойними подвигу українських Героїв, шанувати і пам’ятати їх вічно. Віримо, що найбільша жертва воїнів — молоде життя! — не буде марною. Дякуємо батькам, які виростили таких порядних і відважних синів. Просимо Бога підтримати рідних Героїв і дати їм сили пережити нестерпний біль втрати найдорожчих — синів, чоловіків, батьків, братів, онуків.
Дякуємо вам, воїни!
Фрагмент промови священника з м. Чорткова на прощанні з загиблим воїном: «Такий великий оркестр уже зібрав Господь Бог! Вони так заграють на День Перемоги, коли вона станеться! Нам лишається тільки думати — чи ми гідні будемо їх слухати, бо вони там з Богом, а ми — ще тут. Чи ми гідно живемо кожен день і робимо все можливе на своєму місці?
Дякуємо тобі, воїне, дякуємо, що ти чисто зіграв, яскраво, де треба було — голосно, де треба було — тихо, де треба було — весело, де треба було — сумно, але щиро зіграв-прожив своє життя.
Ми віддаємо тебе Господу Богу. Висловлюємо співчуття родині. Молимося, щоб вони прийняли ту жертву, яку ти віддав, бо питання «Чому так?» буде їх переслідувати все життя.
А відповідь знайдеться лише там, на небі, коли вони з тобою зустрінуться. Спочивай, брате, з Богом».
«Гуцульський край», №39, 30.0.2022 року
[…] Яремин адресувала батькам її нині покійного чоловіка Руслана Яремина — загиблого на війні Героя і зазначила, що саме їхній […]
[…] Космачі урочисто відкрили пам’ятну дошку на честь Юрія Кириловича Коб’юка — випускника Космацького ліцею ім. Омеляна Ковча, […]