Освятили каплицю і молилися за українське воїнство

У вівторок, у день свята Воздвиження Чесного Хреста, на околиці м. Косова, біля джерела «Кринчиста», освятили новозбудовану каплицю. На особливу подію прийшло багато людей. Чин освячення провів отець-декан Роман Іванюлик.

Про місцину, де знаходиться джерело «Кринчиста», знають, мабуть, усі. І не лише місцеві. Приходять сюди по воду чи про­сто на відпочинок, помилуватися природою, адже джерело роз­ташоване в красивому лісовому масиві.

Косівчани про нього знають багато переказів. Старожили розповідають, що в часи польської влади пани приходили сюди вмиватися цілющою водою, стверджували, що вона лікує очі, поліпшує зір.

Є повір’я про лісову панну та легеня, якого вона тут зустріла та покохала. Але юнак уже мав дівчину. Тоді зі сліз лісової пан­ни утворилося джерело. Тому кажуть, що вода з цієї кринички дуже допомагає тим, хто прагне справжньої, щирої любові.

А новозбудована капличка — це справжній витвір дерев’яного гуцульського зодчества. За ко­шти благодійників її спорудили косів’яни — архітектурний проек­тант Микола Басистий, будівничі Ігор Басистий, Ярослав Петричук і Петро Приймак.

Священник о.Роман у звер­ненні до присутніх відзначив важливість побудови та освячення таких особливих місць, де кожна душа може тихенько помолитися та отримати Боже благословен­ня, звірити з Богом свої вчинки. Також висловив щиру подяку жертводавцям за офіри (Бог знає їхні імена) та будівничим, які до­клали чимало зусиль, щоб звести таку гарну й оригінальну за архі­тектурним стилем споруду.

Присутні також щиро помо­лилися за захисників України, які відстоюють нашу державність, ці­лісність і незалежність у жорсто­кій війні з ворогом.

Після завершення освячення каплиці та джерела люди набира­ли води з вірою у її цілющу силу.

Ігор Сусак. Фото автора.
«Гуцульський край», №39, 30.0.2022 року

Share