За матеріалами СБУ засуджено учасницю незаконних збройних формувань т.зв. «ЛНР» збройних сил рф

За матеріалами контррозвідки СБУ жительку Луганська, активну учасницю незаконних збройних угруповань т.зв. «ЛНР», засуджено до 15 років позбавлення волі.

Чорна Олена Миколаївна була активісткою антиукраїнських заворушень 2014 року в Луганську. Брала участь у мітингах та протестах, захопленні будівель органів державної влади, адміністративних будівель СБУ та міліції.

Слідчі СБУ встановили, що в жовтні того ж року жінка вступила до 10 окремої артилерійської бригади спеціального призначення т.зв. «народної міліції ЛНР» збройних сил рф. Вона проходила службу у званні капітана, а в подальшому майора, та обіймала посаду начальника відділу кадрів незаконного збройного формування.

На цій посаді брала участь у відборі кандидатів на посади в структурних підрозділах артилерійської бригади, відповідала за комплектування дивізіонів особовим складом. Забезпечення кадрами давало змогу артбригаді вести бойові дії проти українських Збройних сил.

Олену Чорну засуджено в порядку спеціального судочинства за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. За участь у терористичній організації та сприяння її діяльності суд присудив учасниці незаконних збройних формувань 15 років позбавлення волі.

Викриттям злочинної діяльності займалося Управління СБУ в Івано-Франківській області, підтримувала обвинувачення в суді Івано-Франківська обласна прокуратура.

Share