Відповіді на найпоширеніші запитання щодо виплат від міжнародних організацій

У зв’язку з великою кількістю запитань щодо отримання допомоги та подання заявок через соціальну платформу «єДопомога», надаємо відповіді на найпоширеніші запитання.

Платформу «єДопомога» створило Міністерство соціаль­ної політики України за підтримки Міністерства цифрової транс­формації України та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Украї­ні, за фінансової підтримки Шве­ції з метою підтримки українців у часи російської агресії.

Платформа «єДопомога» має три напрями:

  1. «єДопомога державна», на якій ви можете дізнатися, як отримати допомогу від держави.
  2. «єДопомога волонтер­ська», де ви можете самостійно допомогти людям, що постраж­дали від війни або залишити заявку на допомогу, якщо вкрай цього потребуєте.
  3. «єДопомога міжнародна» — це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних орга­нізацій.

Саме на найпоширеніші запи­тання про «єДопомога міжнарод­на» сьогодні надаємо відповіді.

  1. Хто може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, за­лишаючи заявку через плат­форму «єДопомога»?

Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищені-ші верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги мало­забезпеченим сім’ям, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб.

Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення до­помогти, приймають міжнародні організації.

Зі свого боку, Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи на­явні державні інформаційні реє­стри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформа­цію про особу.

  1. Чи є пенсіонери серед цих категорій?

Категорія «пенсіонер» у за­явці є. Але просимо звернути увагу, що запити від міжнарод­них організацій на реєстри за­явок, як правило, мають де­кілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна катего­рія!

Так, наприклад, в одному з останніх реєстрів, що були на­дані до Місії Міжнародного Комі­тету Червоного Хреста в Україні, зазначено інформацію по заяв­ках з переліку таких категорій: малозабезпечені родини та осо­би з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією те­риторіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сум­ська, Чернігівська та Запорізька області).

Зараз складний час для кож­ного українця, і ресурси навіть у міжнародних організацій обме­жені.

Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнарод­них організацій, що можуть нада­ти грошову допомогу українцям, які постраждали від війни.

На платформі «єДопомога міжнародна», у вкладенні «Умо­ви надання допомоги» є вся необхідна інформація про організа­ції, які надають допомогу та кому саме вони її надають.

  1. Скільки коштів вже отри­мали і скільки передбачено в рамках цієї допомоги?

Мінсоцполітики отримує таку інформацію не відразу, бо у міжнародних організацій також є свої внутрішні процеси, узго­дження, перерахування тощо.

Загалом, згідно з досягну­тими домовленостями разом з міжнародними організаціями ре­алізуються проекти до додатко­вих виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад

двох мільйонів осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд гривень. Наразі в реєстрах пе­редано інформацію для випла­ти 189428 людям, що заповнили заявку через платформу «єДопомога міжнародна». А також Мінсоцполітики були передані переліки осіб, що підпадають під категорії, зазначені в меморан­думах, з інформацією про 780722 особи.

  1. Що потрібно зробити, аби отримати допомогу?

Потрібно зайти на платфор­му «єДопомога». Обрати на­прям «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити за­явку.

Звертаємо увагу на те, що потрібно уважно заповнюва­ти номер телефону, ІВАN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. Важливо також те, що тільки один з батьків може подати ін­формацію про дітей у своїй за­яві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі та помилка.

Нагадуємо, ІВАN не є обов’язковою умовою для випла­ти, адже деякими меморанду­мами передбачена можливість отримання грошового переказу.

Міністерство соціальної політики України.

 

Пенсіонери можуть отримати «єДопомогу» у відділеннях Укрпошти

В рамках проекту «єДопомога» пенсіонери, а також українці, які перебувають на окупованих, деокупованих або територіях, де про­ходять активні бойові дії, а також вразливі категорії, до яких входять внутрішньо переміщені особи, багатодітні сім’ї, особи з інвалідніс­тю, батько чи мати, що самотужки виховують малолітню дитину, можуть отримати грошову допомогу від міжнародних організацій в рамках проекту «єДопомога».

Для цього потрібно зареєструватися на платформі «єДопомога». Наявність банківського рахунка — не обов’язкова: при заповненні заяви на сайті потрібно просто вказати про відсутність ІВАN і, за умови прийняття рішення міжнародною організацією, пенсіонери отримають свої грошові кошти у відділен­нях «Укрпошти».

Пресслужба АТ «Укрпошта».

Share