Кримінальний огляд

22 червня старший інспек­тор сектору реагування патруль­ної поліції в селі Кобаках Рожнів­ської територіальної громади на ґрунтовій дорозі неподалік річки Черемошу затримав вантажний автомобіль ЗІЛ-ММЗ 4502 з піщано-гравійною сумішшю. Поліцей­ський встановив, що 26-річний водій — мешканець Рожнівської територіальної громади — до­кументів на видобуток чи пере­везення піщано-гравійної суміші не мав.

На місце події правоохо­ронець викликав слідчо-опера­тивну групу для документування правопорушення. Автомобіль працівники поліції вилучили та помістили на території відділу поліції. За фактом порушення встановлених правил охорони або використання надр слідчі розпочали кримінальне прова­дження за ч.2 ст. 240 Криміналь­ного кодексу України.

Якщо вам відомі факти не­законного видобування корис­них копалин, телефонуйте на «102», щоб поліцейські могли оперативно прибути на місце події, виявити та припинити правопорушення.

22 червня о 20:40 год. на­дійшло повідомлення зі служби «102» від 33-річної жительки Косівської територіальної громади про те, що 5 хвилин тому сусід погрожував заявниці фізичною розправою з предметом, схожим на ніж.

На місце події негайно ви­їхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що 22 червня в селі Річці в приміщенні магазину 35-річний місцевий мешканець погрожував фізичною розпра­вою та вбивством заявниці із застосуванням фізичної сили, після чого покинув місце події та зник у невідомому напрямку. За фактом погрози вбивством дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.129 Кримі­нального кодексу України. Досудове розслідування триває.

23 червня о 13:25 год. на­дійшло повідомлення зі служби «102» від інспектора сектору реагування патрульної поліції, про те, що у м. Косові, на вули­ці Франка, відбулася ДТП, є по­терпілі. На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що 23 червня, при­близно о 13:10 год., на ділян­ці дороги Р-24, на перехресті вулиць Дружби та Франка в м.Косові відбулося зіткнення автомобіля під керуванням 22-річного меш­канця Косівської територіальної громади, та електровелосипеда, під керуванням 69-річної косів’янки.

Внаслідок ДТП велосипедистка отримала середньої тяжкості тілесні ушко­дження, її відвезли в Косівську центральну районну лікарню. Водій був тверезий. Автомобіль та електровелосипед доставили до відділу поліції. За фактом дорожньо-транспортної пригоди слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 286 Кри­мінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

23 червня у рамках розпоча­того кримінального проваджен­ня за ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України працівники по­ліції провели санкціонований обшук на земельній ділянці, яка належить 61-річній мешканці Рожнівської територіальної гро­мади. У результаті обшуку пра­воохоронці виявили та вилучили 365 рослин снотворного маку.

Цього ж дня у рамках іншо­го кримінального провадження, розпочатого за ч.1 ст. 310 Кри­мінального кодексу України, був проведений ще один санкціоно­ваний обшук на земельній ділян­ці, яка належить 66-річній меш­канці Рожнівської територіальної громади. Поліцейські виявили та вилучили 473 рослини снотвор­ного маку.

Вилучені рослини правоохо­ронці направили на експертне дослідження. Досудове розслі­дування триває.

НАГАДУЄМО: чинним зако­нодавством заборонено неза­конне вирощування маку та ко­нопель!

У разі виявлення незаконних насаджень снотворного маку в кількості до 100 рослин чи ко­нопель у кількості до 10 рослин, власникові загрожує адміністра­тивна відповідальність (стаття 106-2 Кодексу України про адмі­ністративні правопорушення).

За незаконний посів понад 100 рослин маку чи понад 10 рослин конопель законодав­ством передбачена криміналь­на відповідальність (стаття 310 Кримінального кодексу України).

Посіви маку на території держави дозволені лише спеці­алізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Тож правоохоронці заклика­ють громадян не бути байдужи­ми і повідомляти про відомі на­садження наркотичних рослин до відділу поліції або на лінію «102».

27 червня о 12:16 год. надій­шло повідомлення на спецлінію «102» від жителя села Брустурів, про те, що його брат, 1958 року народження вчинив самогуб­ство. На місце події виїхала слід­чо-оперативна група, яка вста­новила, що чоловік повішався на території свого господарства.

Під час огляду місця події на шиї трупа виявлено странгуляційну борозну незамкненого типу, слі­дів насильницької смерті не ви­явлено, передсмертної записки не було. Тіло доставлено в морг для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За фактом само­губства слідчі розпочали кримі­нальне провадження.

27 червня о 17:53 год. надій­шло повідомлення на спецлінію «102» від мешканця Кутської територіальної громади. За­явник повідомив, що місцевий житель незаконно вирубує ліс. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група. В селі Розтоках, присілок Рабинець, у лісовому масиві вона виявила автомобіль марки «ЗІЛ-131» під керуванням 29-річного місцево­го мешканця, а неподалік авто­мобіля було п’ять зрубаних сироростучих дерев: чотири буки та одна черешня.

Автомобіль правоохоронці затримали та доставили до відділу поліції. За фактом незаконної порубки слід­чі розпочали кримінальне прова­дження за ч.1 ст. 246 Криміналь­ного кодексу України. Досудове розслідування триває.

Якщо вам відомі факти неза­конної порубки або перевезення лісу, телефонуйте на «102», щоб поліцейські могли оперативно прибути на місце події, виявити та припинити правопорушення. Дякуємо небайдужим громадя­нам!

Косівський РВП ГУНП

Share