Працюємо злагоджено, виважено…

У літній період вагомість цієї державної структури особливо важлива, зважаючи на широкий спектр її повноважень. Тим паче, що Косівщина прихистила чимало внутрішньо переміщених осіб. Про роботу спеціалістів Косівського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в умовах воєнного часу поведемо розмову з виконувачкою обов’язків начальника цього відділу Вікторією Фейчук.

— Вікторіє Богданівно, у відділі працює консультативний центр, розкажіть, будь ласка, про його роботу.

— Люди до нас звертаються з різних причин і обставин. Зараз — переважно тимчасово переміщені особи. У більшості випадків достатньо усної розмови, щоб відповісти на запитання, які їх цікавлять чи просто прояснити певну ситуацію. Було надано 28 таких консультацій.

Спеціалісти відділу також здійснюють розгляд скарг, заяв — шляхом моніторингу, співбесіди, роз’яснення. Розглянули 12 скарг, які стосувалися неякісних товарів, матеріалів, неналежного надання послуг. Усі скарги вирішено позитивно на користь споживача, хоча деякі з них потребували тривалого вирішення. Принагідно хочу повідомити, оскільки маємо чимало вимушених переселенців, що Косівський відділ ГУ ДПСС, куди можна звернутися з приводу питань захисту прав споживачів, знаходиться за адресою: с. Смодна, вул. Незалежності, 44.

— Однією з ваших функцій є державний нагляд за дотриманням санітарного законодавства. Як тут справляєтесь?

— Це дуже важливий і відповідальний напрямок, особливо зараз. Адже на території району в 13 освітніх закладах (зараз — у восьми) проживають і харчуються люди, які були вимушені покинути свої оселі через воєнні дії. Ми слідкуємо за дотриманням санітарно-гігієнічних і протиепідемічних вимог. Звертаємо увагу на стан здоров’я персоналу, наявність і справність водопостачання та водовідведення, якість сировини та продуктів харчування, особливо домашнього приготування. Було відібрано більше 30 проб питної води з локальних водопроводів для проведення мікробіологічних і фізико-хімічних досліджень, які здійснює Коломийська міжрайонна державна лабораторія Держпродспоживслужби.

В одному із закладів проба води не відповідала нормі за мікробіологічними показниками. Керівництво закладу зреагувало належним чином на наші рекомендації, провело всі необхідні заходи, щоб питна вода відповідала санітарним вимогам. Також було відібрано 100 змивів з обладнання та інвентаря для бактеріологічного дослідження, з яких три виявилися позитивними. Усім закладам ми направили рекомендаційні листи та видали дезінфікуючі засоби: жавель-клейд і хлорне вапно.

— Держпродспоживслужба створила в Україні національну платформу продовольчої безпеки. Яке завдання цієї платформи, зокрема, на Косівщині?

— Національна платформа продовольчої безпеки надає можливість державним органам, комерційним структурам і волонтерським організаціям оперативно взаємодіяти та злагоджено вирішувати постачання товарів, у яких є потреба на місцях, зокрема, в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях. У нашому районі до платформи долучилися сім користувачів.

Вони мають змогу: знайти постачальників, які сьогодні працюють в Україні; сформувати власні запити у необхідних потребах; замовити або запропонувати логістичні послуги; отримати будь-яку технічну підтримку; замовити консультацію, у зв’язку із зміною локації, щодо отримання дозвільних документів на виробництво.

Користуючись нагодою, хочу наголосити, щоб і в час війни у волонтерських і гуманітарних осередках, де збирають і відправляють за призначенням продукти харчування, неухильно дотримувалися санітарних вимог. Адже літня пора — це період ризиків харчових отруєнь. Пам’ятаймо про це.

Розмову вів Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №24, 17.06.2022 року

Share