Провели нараду щодо питань оборони

3 травня Косівська районна військова адміністрація провела спільну нараду з Косівським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, із старостами територіальних громад, а також особами, відповідальними за здійснення військового обліку та мобілізаційної підготовки в органах місцевого самоврядування.

бговорили організацію мобілізаційної роботи у воєнний час, дотримання законності щодо призову військовозобов’язаних за загальною мобілізацією, стан мобілізаційної підготовки, дотримання правил військового обліку посадовими особами і громадянами, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Звернули увагу також на належне здійснення військового обліку в умовах загальної мобілізації; здійснення оповіщення громадян, які підлягають мобілізації; ведення обліку внутрішньо переміщених осіб та осіб, котрі прибули до нашого району, в тому числі — із зони бойових дій; осіб, які перебувають за кордоном, і дотримання щодо них правил військового обліку.

Окремо обговорювали питання щодо юридичної відповідальності осіб, відповідальних за мобілізаційну підготовку , та мобілізацію на території району.

Начальник Косівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Голуб акцентував увагу керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців та осіб, які здійснюють розміщення внутрішньо переміщених осіб, на веденні обліку осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які поселяються (поселились) на їхніх об’єктах у зв’язку із евакуацією, внутрішнім переміщенням, і подання інформації щодо таких осіб до органів Національної поліції, територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів місцевого самоврядування.

Довели також до відома населення, підприємств, установ, організацій, осіб, які здійснюють розміщення, поселення внутрішньо переміщених осіб, про необхідність дотримання вимог законів «Про оборону України», «Про правовий режим воєнного стану», виконання вимог наказу Івано-Франківської обласної військової адміністрації № 4 від 1.03.2022 року.

Згідно із зазначеним Наказом, чоловіки віком від 18 до 60 років, котрі прибули на поселення у зв’язку із евакуацією із зони бойових дій та підпадають під дію Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію», зобов’язані стати на тимчасовий військовий облік в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки після 48 годин перебування на поселенні, але не пізніше 72 годин.

Керівників підприємств, установ, організацій, суб’єкти господарювання та осіб, які здійснюють розміщення, поселення внутрішньо переміщених осіб, за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період будуть притягувати до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, що передбачає штраф від 3400 до 5100 гривень — для громадян та від 5100 до 8500 гривень — для посадових осіб.

Звернули увагу на недопущення кримінальних та інших правопорушень, проявів колабораціонізму.

За результатами спільного обговорення узагальнили завдання органів місцевого самоврядування, шляхи співпраці з військовою адміністрацією, центром комплектування та соціальної підтримки, державними та правоохоронними органами з питань мобілізації, військового обліку, забезпечення вимог щодо оборони країни за умов необґрунтованої військової агресії російської федерації.

За повідомленням Косівської районної військової адміністрації.

Share