Перетворимо школу на домівку

Таку назву має проект, над реалізацією якого працює педагогічний колектив Косівського ліцею №1 імені Ярослава Мудрого Косівської міської ради. Нещодавно досвідом його втілення освітяни ділилися з колегами під час проведення Всеукраїнського он-лайн-семінару.

Проект «Перетворимо школу на домівку» в Косівському ліцеї №1 започаткували п’ятого березня. Тобто того дня, коли до них почали прибувати вимушені переселенці з Ірпеня, Бучі, Білої Церкви, Чернігова. Із зони бойових дій приїжджали сім’ями, інваліди, перестарілі, діти. Людей прихистили, в класах облаштували спальні кімнати.

— Ми попросили учнів, їхніх батьків, щоб допомогли вимушеним переселенцям хто чим може, — розповідає директорка ліцею Галина Миколаївна Грималюк. — Також контактуємо із закладами освіти в Польщі, з якими маємо дружні зв’язки. Вони організували нам допомогу: купили продукти харчування, засоби гігієни та все, що може бути потрібне в час війни.

За словами Галини Миколаївни, буквально за декілька днів від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну великий і просторий спортзал ліцею був заповнений усім необхідним для внутрішньо переміщених осіб. Косівчани, парафіяни церкви святого Василія Великого, римо-католицького костелу забезпечили переселенців новою постільною білизною. Позносили подушки, ковдри, а волонтер Ігор Гринюк — нові матраци. Міська рада подбала про ліжка. Також організували співпрацю з Юлією Таринською — «Гуцульські волонтери» надали пральну машинку, бойлер, піддон для душової.

— Ми мали вже деякий досвід з 2014 року, — зізнається Галина Миколаївна, — адже збирали для військових на передову продукти харчування, одяг, білизну. Але різниця між тим часом і тим, що тепер, — велика.

У Косівському ліцеї №1 ім.Я.Мудрого докладають чимало зусиль, щоб люди з гарячих точок України почували себе як удома. Для них з першого дня організували триразове харчування. До речі, сніданок, обід і вечерю готують у їдальні професійні кухарі.

Тут надають психологічну та соціальну підтримку, медичний супровід усім, хто звертається за такою допомогою. Гості познайомилися з культурою і традиціями гуцульського краю під час екскурсії у музеї Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, яку провів директор фахового училища Роман Стеф’юк. А напередодні Великодня переселенці стали учасниками майстер-класу з писанкарства, його провела косівська майстриня Віра Борис. І звичайно, — скуштували пасхальних страв. Кухарка Олександра Лаюк і підприємиця Лідія Шаран приготували великодній обід, а смачні пасочки для святкового столу випік Михайло Стефуранчин з с.Соколівки.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №17, 29.04.2022 року

Share