Від Волині — до Києва

Такою є мережа волонтерської підтримки Збройних сил України, яку здійснюють парафіяни церкви Успіння Пресвятої Богородиці ПІДУ, що в с.Старому Косові.

25 тонн борошна вищого ґатунку, тонну цукру, більше 20 тонн картоплі, тисячі банок тушківок уже відправлено військовим на передову. Допомагають і цивільним у «гарячих точках». Не тільки віряни згаданого храму, а й жителі Вербовця, Смодної, Косова і, звичайно, — Старого Косова долучились, без перебільшення, до святого обов’язку.

Війна і справді внесла корективи у профіль діяльності установ, державних закладів і навіть церкви. Настоятель Старокосівського храму Успіння Пресвятої Богородиці о.Іван Близнюк після завершення недільного Богослужіння прямує до волонтерського пункту, що знаходиться у парафіяльному приміщенні, та береться за вирішення мирських справ.

— Ми уже відправили на фронт 41 бус різної допомоги. Її доставляємо всюди, де стоять в обороні наші хлопці. Про кожного з них знаємо, чим можемо допомагаємо. Найперше — продовольством, бо доводиться їм тримати оборону в дуже складних умовах. Жінки ліплять вареники, варять, і вже готові до споживання (зі шкварками) розфасовують у п’ятилітрові пластикові відра.

Чоловіки теж активно долучилися до спільної праці. Роман Кравчук, Андрій Гордій, Петро Гордій, Ігор Александрук, Микола Рудий налагодили виробництво м’ясних закруток. Тушківки надає і ресторан «Ґражда». А підприємець Тетяна Узюмова — хліб. Продукти харчування також отримуємо від магазину «Старий друже» і підприємця Василя Гаджука. Відправляємо на передову також овочі: буряки, капусту, — розповідає священник.

Отець-декан І.Близнюк гортає сторінки товстого зошита, в якому ретельно обліковують отриману і передану допомогу. Задля здобуття перемоги над російськими загарбниками люди жертвують усім, чим можуть, бо в нас біда — у всіх одна. Зібрали більше 600 тис. грн, дві тисячі євро та дві тисячі доларів. Грошові перекази надсилають з Іспанії, Німеччини, Польщі, США.

Кошти спрямовують ЗСУ та використовують на найнеобхідніші потреби для військових. Закупили тепловізори, квадрокоптери, рації, кровоспинні засоби і пальне для автомобілів, якими розвозять допомогу. Підприємці Абашини ремонтують задіяні транспортні засоби, дбають щоб техніка, на якій доводиться долати сотні небезпечних кілометрів, не підводила в дорозі. Лагодять і ті автомобілі, які привозять з-за кордону та відправляють в ЗСУ.

Від волонтерів з Польщі отримують ліки. Медикаментами допомагає й Косівська ЦРЛ, родина аптекарів Бейсюків. Зі слів співрозмовника, мають добре налагоджену співпрацю з косівською римокатолицькою громадою. Старокосівський волонтерський осередок доправляв ліки та продукти харчування у Київську дитячу лікарню №2, що у Білій Церкві, та в столичний госпіталь, де лікують поранених. А на прохання місцевого священника відправили продукти харчування в м.Малин, що на Житомирщині.

Світ бачить, які звірства чинять в Україні окупаційні російські війська. Протистояти загарбникам допомагають наші краяни з-за кордону: з Іспанії — сім’я Шкрібляків; з Чехії — Олександр Кухтій; зі США та Словаки — Руслан і Роман Присяжні. Стараннями і коштами Володимира Гордія зі США та його друзів для потреб військових придбано п’ять, автомобілів. Українці з-за кордону передають військову амуніцію, електрогенератори, які конче потрібні армійцям.

— Військовим також необхідні лампочки, кабелі, рукавиці. За цими речами йдемо у косівські магазини. Підприємці навіть ображаються, коли хочемо розрахуватися грошима за закуплене — дають зі знижкою, за собівартістю і навіть — безкоштовно, — зізнається о.Іван.

«Знаю, що багатьох, хто допомагає нашим захисникам долати ворога, ще не згадав. Але прийде час і ми зможемо все і всіх поіменно вписати у книгу Перемоги українського народу у визвольній війні», — каже священник.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №14, 8.04.2022 року

Share