Вакцинація від поліомієліту — обов’язкова

Поліомієліт — важке та небезпечне захворювання, яке може загрожувати великій кількості невакцинованих, або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.

5–10% дітей помирають через те, що параліч уразив дихальні м’язи. Без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, тому що вірус створює особливу небезпеку для тих, хто оточує його носія, оскільки присутність і швидке поширення смертельно небезпечної інфекції залишається непоміченою.

Найбільш вразливі до поліомієліту діти до 6-ти років. Єдиним та безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Для боротьби з поліомієлітом в Україні, як і в усьому світі використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). Перші два щеплення проводять дітям інактивованою поліомієлітною вакциною у віці 2 та 4 місяців (внутрішньом’язева ін’єкція), наступні дози рекомендовано проводити оральною поліомієлітною вакциною у віці 6 і 18 місяців, у 6 і 14 років (крапельки). Шість доз вакцини необхідно і достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Будь-яка дитина, імунізована не у повній мірі, знаходиться у зоні ризику щодо інфікування та розвитку захворювання. Спалах поліомієліту в Україні доводить наскільки важливою є планова імунізація для попередження розповсюдження поліовірусу та розвитку захворювання.

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових, гарантованих державою щеплень. Їх можна  зробити у державних медичних закладах безкоштовно.

Подбайте про здоров’я ваших діточок!

Марія Михалевська,
заступниця медичного директора КНП «Косівська ЦРЛ» з дитинства.
«Гуцульський край», №7, 18.02.2022 року

Share