Учасник Революції Гідності, ветеран російсько-української війни Ігор Михайлишин з селища Кутів презентував свої книги

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася зустріч*з учасником Революції Гідності, піаністом Майдану, ветераном російсько-української війни, автором книг «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону «Донбас» та «Фуга 119 в тональності полону», уродженцем селища Кутів Ігорем Михайлишиним.

Ігор — один із багатьох тисяч українців, чиє життя кардинально змінили Революція Гідності і російсько-українська війна. До війни він закінчив юридичний факультет і готувався складати іспити, щоб стати адвокатом. У планах було звичне життя — придбати будинок, автомобіль, з часом — одружитися і мати чудову сім’ю. Натомість став активним учасником Майдану, добровольцем батальйону «Донбас», який брав участь у найзапекліших боях за Попасну, Марїнку, Артемівськ, Іловайськ, під час виходу з якого потрапив у полон, де провів 119 днів на межі між життям і смертю. Після звільнення з полону повернувся в зону АТО, воював, демобілізувався, вступив до Київського інституту музики ім. Р. Глієра…

Зустріч, на якій Ігор знайомив читачів зі своїми книгами, вийшла далеко за межі звичної презентації, бо надто справжніми й болючими були події в них описані, бо йшлося про власне життя автора і його бойових побратимів. Про силу духу і смерть на війні в ім’я порятунку інших, про мужність життя у ворожому полоні. «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону «Донбас» — це триста сторінок спогадів про побратимів: початок датується червнем 2014 року і закінчується 29 серпня — днем виходу з Іловайського котла.

«Фуга 119 в тональності полону» описує трагічний і важкий досвід виживання, коли смерть здавалася найкращим і єдиним виходом, ідеальною втечею від принижень і страждань. Ці книжки непросто читати, бо доводиться пропускати все через власне серце, тому так тремтів голос у модераторки презентації — директорки бібліотеки Людмили Бабій, наверталися сльози на очі у присутніх жінок, бо наче впритул для всіх присутніх постала війна, можна було відчути її жаский подих на своєму обличчі.

«Музичні» назви книжок дуже символічні. І саме з музики — з виконання автором прелюдії Бориса Лятошинського, написаної в 1944 році, почалася презентація. Саме музика була провідною зорею і оберегом автора на Майдані, в боях і в полоні, саме музика починається там, де закінчуються слова, і саме нею можна оплакати смерть бойових побратимів, віддати шану їх героїзму та самопожертві, почати нове життя…

Оскільки книжки не містять жодних ілюстрацій і світлин, бо їхні тексти є абсолютно самодостатніми і цілісними, то візуальним доповненням до них став документальний фільм, у якому назавжди зафіксовано епізоди російсько-української війни та її герої, багато з яких віддали своє життя за нашу свободу і незалежність, зокрема, побратими з позивними «Утьос», «Череп», «Варг», «Берег», «Амбал», «Сократ», «Лисий», «Шок», «Усач», «Камаз», про яких розповів І.Михайлишин.

— В Іловайську вів щоденники. Один згорів, коли міна поцілила в машину. Ще один я загубив, потім по пам’яті відновлював і заново записував. Коли потрапив у полон, то третій щоденник, в якому записував події в Іловайську, подер і полем розкидав. Ще один щоденник залишився в Кураховому на турбазі, де ми жили після полону. Він потім дивом знайшовся, — згадує автор.

Письменник працює над третьою книжкою, яка буде завершенням трилогії.

Була присутня на презентації і мама Ігоря Михайлишина пані Марія. Вона розповіла про свої переживання тих непростих подій, про те, як любов та молитва допомогли витримати важкі випробування і дочекатися миті такої довгожданної зустрічі з сином.

Марія Микицей,
поетеса, журналістка. Газета «Галичина», 20 серпня 2021 року.

 

Зустріч з односельчанами

У Будинку культури селища Кутів відбулася презентація книги Ігоря Михайлишина «Фуга 119», яка розповідає про ворожий полон, куди потрапили добровольці батальйону «Донбас» після боїв у місті Іловайську.

Захід, координований відділом культури, туризму, молоді та спорту, відвідали селищний голова Дмитро Павлюк, заступник селищного голови Анатолій Кіщук, секретар селищної ради Сергій Колотило, староста села Старих Кутів Анатолій Бондарєв, працівники селищної ради Єлізавета Гелевич та Ольга Яремчук.

«Фуга 119» — друга книга задуманої автором трилогії «2014». Перша вийшла під назвою «Танець смерті». Маємо що читати, про що думати, чому співпереживати, завжди де шукати і знаходити вихід, не здаватися і любити… Любити Україну, бо вона — понад усе, і її Державний прапор, і її Незалежність.

Пресслужба Кутської селищної ради.

Share