Сокільські вітри розвіюють прапори

Напередодні Дня Днержавного Прапора Українеи та Дня Незалежності України жителі с. Бабина Василь Лук’янович Бичинюк і Петро Васильович Сумарук встановили два прапори на вершині Кашицького каменя, що є найвищою точкою Сокільського хребта.

Жовто-блакитне і червоно-чорне полотнища гордо розвіюють нестримні гірські вітри. Семиметровий металевий флагшток нелегко було встановити та надійно закріпити на твердій породі каменя. Чоловіки, достійні в досягненні своєї мети, «притягни», як вони кажуть, з собою генератор, щоб виробляв струм, взяли перфоратор, інші необхідні інструменти. І, звісно, дуже обережно працювали на самій вершині гори.

Зауважу, що Кашицький камінь — це 42-метрова скеля на Сокільському хребті. Сам Сокільський хребет має протяжність 15 км, максимальна висота, якою і є Кашицький камінь, — 940 метрів. Сокільське бере початок у с. Соколівці, проходить між Яворовом, Великим Рожином, Бабином, Малим Рожином і закінчується в с. Тюдові.

— З самої вершини, як на долоні, видно Хоминське, гору Ігрець, що на Буковці, Писаний Камінь, а в дуже ясну погоду можна побачити гору Смотрич й обриси обсерваторії на горі Піп Іван, — розповідає Василь Бичинюк. — Кашицький камінь, уявіть собі, за величиною як десятиповерховий будинок, над стрімким урвищем, тримається на трьох (я так називаю) кулаках, бо між каменем і скелею є наскрізьний просвіт.

В.Бичинюк з такими як він однодумцями, ще кілька років тому підняли на Сокільському два національні символи. Тепер Василь Лук’янович разом з Петром Сумаруком підняли на 940 метровій висоті Державний прапор України і червоно-чорний стяг, що символізує національно-визвольну боротьбу українського народу, з нагоди величного ювілею — 30-річчя Незалежності України.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №34, 20.08.2021 р.

Share