Шкільний дзвінок пролунає востаннє

У порядку денному дев’ятої сесії Косівської міської ради, яка відбулася 21 травня, з-поміж 34 питань 15 — стосувалися шкільництва. Але два з них є доленосними: для учнів, педагогів, технічних працівників і загалом навчальних закладів. У Яворів-Безульківській гімназії та Смоднянській гімназії в ці травневі дні шкільний дзвінок пролунає востаннє.

Чергову сесію міської ради вів Косівський міський голова Юрій Плосконос. В уже згаданому в преамбулі освітянському блоці депутати затверджували стратегії розвитку початкових шкіл, гімназій, ліцеїв Косівської міської ради. Розглянули і питання «Про попередження працівників закладів освіти Косівської міської ради щодо можливості подальших змін систем і розмірів оплати праці, пільг і компенсацій, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміни розрядів і найменувань посад тощо.

На жаль, у ці травневі дні у двох навчальних закладах Косівської територіальної громади шкільний дзвінок покличе на урочисту лінійку своїх вихованців востаннє.

Міська рада на дев’ятій сесії ухвалила два, я би сказав важких рішення: про припинення юридичної особи — «Яворів-Безульківської гімназії Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області» шляхом повної ліквідації; про припинення юридичної особи — «Смоднянської гімназії Косівської міської ради Косівського району Івано-Франківської області» — шляхом повної ліквідації.

Обидві школи, а за теперішньою назвою гімназії стали заручниками нинішньої фінансової ситуації (автор). Адже, за словами міського голови Ю.Плосконоса, з 269 млн грн міського бюджету ТГ — 200 мільйонів витрачають на утримання освітньої галузі. У мерії стверджують, що в територіальній громаді як і загалом у районі роздута мережа освітніх закладів. А утримання згаданих гімназій (за їхніми ж економічними розрахунками) є невиправдано затратним. При цьому наголошують, що при оптимізації освітньої мережі не буде порушено основного показника — доступу учнів до якісної освіти.

Рішенням сесії уповноважено відділ освіти Косівської міської ради забезпечити учнів обидвох гімназій можливістю продовжувати здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні в інших закладах освіти Косівської міської територіальної громади. Зараз у Смоднянській гімназії навчається 131 учень (67 дітей — з Косівської ТГ), у Яворів-Безульківській — 45. Рухоме майно Яворів-Безульківської гімназії передадуть на баланс Яворівського ліцею «Гуцульщина», а Смоднянської гімназії — Косівського ліцею імені Ігоря Пелипейка.

На пленарному засіданні дев’ятої сесії Косівської міської ради депутати розглянули й ряд інших питань, пов’язаних з соціально-еконбмічним розвитком територіальної громади та ухвалили відповідні рішення.

Ігор СУСАК. Фото автора.
«Гуцульський край», №22, 28.05.2021 року

Share