Бюджетна підтримка: пасічникам і фермерам

У Косівській територіальній громаді відбулася корисна і цікава зустріч-нарада, яку організувало керівництво міської ради за участю представників Держпродспоживслужби, райдержадміністрації з пасічниками, фермерами, підприємцями, котрі зайняті в агропромисловому комплексі, яку провів заступник Косівського міського голови з гуманітарних питань Володимир Петричук.

Начальник департаменту агропромислового комплексу ОДА Іван Андріїшин в онлайн режимі докладно ознайомив учасників заходу, яку фінансову допомогу та підтримку держава надаватиме власникам пасік, фермерам і сільськогосподарським товаровиробникам у 2021 році. Адже сьогодні отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), зокрема сімейні фермерські господарства, що проводять діяльність у галузі бджільництва, тваринництва. А на цій нараді йшлося головним чином про фінансові новації, які передбачено в державних програмах для бджолярів і селян.

Увагу її учасників сконцентрували на розвиткові пасічництва на теренах Косівської територіальної громади. Сьогодні власникам пасік надають дотацію на бджолину сім’ю (при наявності від 10до 300 бджолосімей) в розмірі 200 грн на безповоротній основі.

Провідний фахівець Косівського відділу Головного управління Держпродспоживслужби Іван Щур і начальник відділу інфраструктури, енергетики, туризму та захисту довкілля райдержадміністрації Василь Жмендак вели мову про порядок реєстрації пасік в ОТГ, видачу санітарно-ветеринарних паспортів, проведення весняного клінічного огляду. Обговорювали й питання як не допустити отруєння бджіл, коли фермери обробляють поля засобами захисту рослин.

Наш район традиційно займається і тваринництвом. Отож фермерів, підприємців ознайомили з державними та обласними програмами, які спрямовані на ефективне вирішення проблем технічного забезпечення ферм, створення умов для підтримки малих фермерських господарств. Особливо увагу акцентували на створенні сімейних фермерських господарств, бо це вирішує проблему зайнятості сільського населення та гарантує заробіток родині. Державні інституції підготували проекти програм, які мають стати важливим стимулом в цьому напрямку.

До речі, менеджер з розвитку компанії «Укрмілкінвест» Анатолій Мазур детально розповів про проект «Сімейні молочні ферми», їхня компанія посприяє охочим у створенні сімейних молочних ферм, яких в Україні (станом на листопад 2020р.) вже є 57.

«Укрмілкінвест» надасть допомогу у фінансуванні на будівництво ферми, придбання обладнання, придбання ВРХ, консультативний супровід. Контактний телефон Анатолія Сергійовича Мазура (067) 5472366.

Ігор СУСАК.

«Гуцульський край», №15, 9.04.2021 року

Share