Піротехніки знищили артилерійський снаряд

15 березня працівники групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС в області знищили 152-міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни. Його викопав у своєму господарстві житель села Рибного.

Як повідомив нашому часопису начальник Косівського РВ УДСНС Василь Ковалюк, це перша вибухова знахідка 2021 року. Торік на Косівщині виявили і знешкодили дев’ять артилерійських снарядів і мінометних мін, залишених військовими або нездетонованих під час Другої світової війни. Найчастіше їх викопують під час земельних робіт на території Яблунівської ОТГ (Березови, Стопчатів, Шешори) і в місті Косові (Сопка).

А. Мудрицька.
«Гуцульський край», №12, 19.03.2021 року

 

Правила поведінки під час виявлення ВНП

Якщо ви побачили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет — негайно повідомте про це місцеві органи влади або зателефонуйте за номерами 101 та 102.

Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний — ліпше перестрахуватися. Адже запобігти легше, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім цього, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати їм місце та обставини небезпечної знахідки.

  • В жодному разі не підходьте до знахідки — це може бути дуже небезпечно. Також необхідно огородити це місце за допомогою мотузки або стрічки. Але неможна забивати у землю кілки, адже поблизу можуть бути інші снаряди.
  • Одразу припиніть будь-які роботи поблизу небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
  • В жодному разі не пересувайте, не розбирайте і не нагрівайте небезпечну знахідку.
  • Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули фахівці.
  • Категорично заборонено самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Share