Кути на шляху до сучасного туристичного візит-центру

Освоєння пізнавально-туристичного потенціалу Кутської територіальної спільноти – один із пріоритетних напрямків її розвитку.

Селище Кути – не просто центр громади, а її – обличчя, основна кровоносна судина.

Будинок Стефановича (приміщення колишнього відділення зв’язку) – споруда з давньою та гучною історією, адже в цьому домі 17 вересня 1939 року відбулося заключне засідання уряду Другої Речі Посполитої напередодні еміграції до Румунії. Кути були віддані на поталу червоноармійцям.

Та кутчани завжди прагнули до Європи. Прогресивною, політично зрілою та авторитетною особою був і сам отець Володимир Стефанович, що жив у будинку-резиденції греко-католицьких священників, зведеному у середині XIX століття.

Виконання реставрації цього знаменитого будинку дозволить Кутській територіальній громаді отримати у своє розпорядження візит-центр, що вабитиме туристів звідусіль.

У 2020 році, за ініціативи Дмитра Павлюка, завдяки співпраці Кутської селищної ради з Івано-Франківською обласною радою в особі Сергія Басараба, Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку» в особі Галини Литвин, Львівської облради в особі Олександра Ганущина, на проведення реставраційних робіт вже вдалося залучити майже 500 тис. гривень. Десять відсотків від цієї суми – кошти з місцевої казни.

— Від імені Кутської селищної ради та від себе особисто дякую всім за плідну співпрацю, — говорить селищний голова Дмитро Павлюк. – У наших спільних планах залучення необхідної кількості коштів з метою завершення реставрації Будинку Стефановича в рамках проекту «Будинок Стефановича – як німий свідок зміни епох в селищі Кути.

Це буде абсолютно сучасний туристичний візит-центр, наповнений змістом та інформацією: музейними експонатами, читальною залою, інформативними стендами для поціновувачів розмаїтих туристичних маршрутів і просто мандрів населеними пунктами Кутської територіальної громади, усієї Косівщини та Карпатського регіону загалом. Розвиток туристичної галузі та зеленого туризму дозволить поповнювати бюджет громади та сприятиме отриманню економічної вигоди для її жителів.

Пресслужба Кутської селищної ради

Share