Вивчення мов розширює горизонти

Ми живемо в час, коли все більше розвиваються взаємовідносини між країнами: відкриваються кордони заради економічних цілей, створюються дружні відносини. Але між нами всіма стоїть мовний бар’єр, який мішає розвиватися і пізнавати нове людям.

У світі існує біля 7000 мов, і знання хоча б однієї іноземної мови є необхідним. Сьогодні вивчення іноземних мов є доступним для кожного. Ви можете вивчати мову як з репетитором, так і самі, просто відкривши інтернет.

Вивчення іноземних мов — нелегка справа. Це тривалий процес, що вимагає багато часу і зусиль, але результат все виправдовує. Я вважаю, що знання хоча б однієї іноземної мови — не просто показник освіченості і інтелектуальності, але й посидючості, терпіння і здатності до самоосвіти. Тому ось декілька причин для вивчення мов.

Для початку кожен з нас хоче хорошу роботу. Я думаю, що будь яка престижна, високооплачувана робота буде вимагати знання іноземних мов, або хоча б англійської.

Другою причиною є відпочинок без перешкод. Поїхавши за кордон, вам потрібно якось спілкуватися, авжеж можна найняти перекладача, але чи не за дорого це? Ще як варіант, можна використовувати перекладач, але це ж телефон — мікрофон може погано працювати або переклад поганий і текст буде не таким який ви хотіли. Незручно вийде. Тому, найкращим виходом є вивчення мови або хоча б базових фраз.

Третьою причиною є просто нові знайомства. Невже вам ніколи не було інтересно поспілкуватися з іноземцями. Дізнатися про їхню культуру, менталітет. Ви зможете знайти собі нового і хорошого друга.

Також ви можете читати книги в оригіналі, дивитися фільми або серіали без озвучки, переглядати аніме без субтитрів. Як на рахунок захоплюючого коміксу? — Але він виданий тільки на мові оригіналу. Можливо у вас є кумир, але він не розмовляє вашою мовою — тоді це ще одна причина вивчити іноземну мову.

Четвертою, але не сильно важливою причиною є думка інших про вас. Я впевнена, що коли ви опануєте іншу мову, люди почнуть вас сприймати по іншому. Можливо хтось захопиться і надихнеться вами, а хтось може почати ставитися до вас серйозніше, бо розуміє, що вивчення нової мови — нелегке заняття.

Діана Радиш

Діана Радиш

На мою думку, мова — це культура, тому що коли ти опановуєш мову, ти одночасно вивчаєш звичаї та менталітет даної країни. Знання мов робить тебе новою людиною, збагаченою новими знаннями. Тому, як казав Ґете:

«Скільки мов ти знаєш — стільки разів ти людина»

Діана Радиш,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»

Share