На Прикарпатті запровадили посилені карантинні заходи

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 23 лютого, ухвалили рішення на території Івано-Франківської області з 26 лютого встановити «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Призупинено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішні обласні маршрути), приміському залізничному сполучені, міському автомобільному та електротранспорті у міському сполученні, крім перевезення:

  • легковими автомобілями, в яких кількість пасажирів, включаючи водія, — не більше п’яти осіб, без урахування осіб віком до 14 років;
  • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ, за умови забезпечення водіїв і пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано органи Національної поліції області не менше, ніж за два дні.

Призупинено освітній процес у закладах дошкільної освіти; освітній процес у закладах загальної середньої (у тому числі спеціальних), позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищоїта вищої освіти відбуватиметься із використанням технологій дистанційного навчання.

На в’їздах на територію області, виїздах з неї організовані контрольно-пропускні пункти із залученням медичних працівників для проведення температурного скринінгу, опитування осіб щодо наявності в них симптомів гострих респіраторних хвороб. На пунктах чергуватимуть бригади екстреної медичної допомоги, працівники Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

За наявності в особи симптомів гострих респіраторних хвороб, зокрема підвищеної температури тіла, таким особам будуть рекомендувати звертатися до закладів охорони здоров’я області для проведення диференційної діагностики.

У разі погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі респіраторні хвороби та грип, у тому числі на гостру респіраторну хворобу COVID-19, додатково буде збільшено кількість ліжок у закладах охорони здоров’я і дооснащено заклади необхідним медичним обладнанням, забезпечено медичним персоналом, медикаментами, засобами для проведення дезінфекції та індивідуального захисту, централізованою подачею медичного кисню.

Для транспортування пацієнтів до закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом, розроблені оптимальні маршрути.

Органам виконавчої влади, міським, селищним, сільським головам територіальних громад, іншим державним органам, підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форми власності, рекомендовано забезпечити на період дії карантину застосування, за можливості, гнучкого режиму робочого часу, який передбачатиме різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості — також роботу в режимі реального часу через Інтернет зі збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу. Задля цього буде врегульовано питання з автоперевізниками щодо створення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.

Через засоби масової інформації та із застосуванням зовнішньої соціальної реклами населення області інформуватимуть щодо обов’язкового дотримання карантинних вимог та обмежень і встановлення обмеження в’їзду на територію області.

Також управлінню з питань цивільного захисту облдержадміністрації доручено звернутися до Кабінету Міністрів України та керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби, щодо запровадження на національному рівні додаткових карантинних заходів на території області стосовно обмеження загального користування авіаційним та залізничним транспортом.

За повідомленням ОДА.

Share