Патронат — швидка сімейна допомога

В Україні з 2016 року запровадили нову форму піклування про дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих ситуаціях — влаштування у патронатні сім’ї.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на той період, коли дитина, її батьки або інші законні представники долають складні життєві обставини.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Кандидат у патронатні вихователі разом з помічником (повнолітній член сім’ї) повинен пройти обов’язкове навчання.

Держава гарантує патронатним сім’ям:

  • соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини, яка складає 2,5 прожиткові мінімуми, для дитини відповідного віку на місяць;
  • грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ — грошове забезпечення збільшують на 10% за кожну дитину; сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Сьогодні в умовах децентралізації та деінституалізації патронат над дитиною — швидка і вчасна допомога дитині та її родині у громаді. В умовах безробіття та карантинних заходів через пандемію, все більше сімей ризикують опинитись у складних життєвих обставинах. Якщо сім’я опиниться у біді, а близьких та рідних не буде поруч, діти з такої сімї потребуватимуть влаштування у патронат. Перебування дитини у патронатній сімї дозволить їй постійно підтримувати зв’язок з біологічними батьками, поки не вирішаться складні життєві обставини.

Патронатний вихователь — це робота, яка може стати вашим покликанням!

Дізнатись більше про розвиток патронату в Україні та отримати додаткову інформацію ви можете, звернувшись до Косівського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, за адресою: м. Косів, м-н Незалежності, 11, тел. 2-22-98.

Оля Максимів,
заступниця директора-начальниця відділу соціальної роботи Косівського РЦСССЦМ.

«Гуцульський край», №48, 27.11.2020 року

Share