Думки гуцула про систему влади

Які мої проблеми у спілкуванні з владою? Звичайно, є чиновники, до яких важко достукатись. Але здебільшого це високоосвічені люди, часто — із закордонною освітою, а в мене один аргумент: «…ви всі одним миром мазані, ви всі там злодії…». Ясно, що у нас цивілізованої бесіди не вийде. Значить, між нами потрібен якийсь посередник, який би був в однаковій мірі авторитетний для мене і для чиновника, через якого ми вели би діалог.

Як визначити цю людину? Можливі різні варіанти. Можливо, наприклад, провести опитування. Це коли на виборчій дільниці дають чистий бюлетень із запитанням: «Кому ви з числа виборців дільниці довіряєте контролювати районну владу?». В результаті такого опитування ми отримаємо список авторитетних людей. Хто з них дає згоду, тих ТВК затверджує представниками «Майдану» від цієї території.

Після цього наприклад, через два тижні, під час ознайомчого засідання районна ТВК проводить опитування з метою визначення представників «Майдану» від району до обласного рівня. Для цього кожному представникові видають чистий бюлетень із запитанням: «Назвіть прізвища п’ятьох із числа обраних колег, кому ви довіряєте контролювати обласну владу».

Таким чином ми створюємо рейтинг, авторитетності на районному рівні. Хто набрав найбільшу кількість голосів — автоматично стає головою. Аналогічно діємо на обласному рівні. Щоб спростити вибори на всеукраїнському рівні, головують по черзі області, як у Раді Європи. Оформляємо це певними пунктами.

  • П5. Представників на збори всіх рівнів обирають шляхом опитування, представників вищого рівня обирають із числа нижчого рівня. Кількість представників повинна бути рівною кількості депутатів відповідної ради.
  • П6. Представників обирають на невизначений термін, але кожного року відбуваються перевибори представників.
  • П7. Представником РО «Майдан» може бути безпартійний громадянин, який має право голосу згідно із законодавством України і не перебуває на державній службі і на службі в ЗСУ.

Таким чином всеукраїнський рівень повинні представляти найвідоміші, найавторитетніші громадяни, які вже зробили значний внесок у розвиток нашого суспільства.

«Майдан» повинен уособлювати авторитетну думку народу. Змінюється ця думка — повинен змінюватись «Майдан». Значить, система визначення цієї думки повинна бути дуже дешевою і мобільною. В принципі, у цій системі «Майдан» виступає в ролі «ґазди». Всі інші гілки влади — «слуги». «Ґазда» не втручається в роботу «слуг»-професіоналів, а лиш оцінює їхню роботу — добре вони виконують її чи ні.

«Гуцульський край», №48, 27.11.2020 року

Share