Кримінальний огляд

29 жовтня до Косівського відділу поліції із заявою звернулася 84-річна мешканка району. Жінка заявила, що на початку 2015 року вона переписала все своє майно 45-річному односельчанину в обмін на те, що останній зобов’язався її утримувати. Однак чоловік, отримавши майно, про свої зобов’язання забув. За цим фактом підрозділ дізнання розпочав кримінальне провадження за ч.1 ст.190 КК України (шахрайство).

1 листопада надійшло повідомлення про те, що в селі Пістині до приїзду швидкої медичної допомоги померла дівчинка, 2017 року народження. Поліція встановила, що приблизно о 23:00 годині лікар швидкої медичної допомоги констатував смерть 3-річної дівчинки, яка є інвалідом дитинства 1 групи. Дівчинка проживала з батьками, хворіла. За фактом смерті дитини розпочато кримінальне провадження.

2 листопада до відділу поліції надійшло повідомлення від 83-річної мешканки району про те, що в селі Пістині раптово помер її 49-річний син. Причина смерті невщома. Чоловік разом із матір’ю їхав на возі з конем. Під час руху йому стало погано, і він раптово помер. Під час огляду місця події слідів насильницької смерті не виявлено. Тіло чоловіка направили в патолого-анатомічне відділення для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За цим фактом розпочато кримінальне провадження.

3 листопада надійшло повідомлення від 51-річного жителя міста Косова про те, що він виявив на подвір’ї тіло 59-річного сусіда без ознак життя. Чоловік проживав сам, зловживав алкогольними напоями, неодноразово перебував на лікуванні у медичних закладах. Тіло чоловіка направили в патолого-анатомічне відділення для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За цим фактом розпочато кримінальне провадження.

3 листопада до відділу поліції із заявою звернувся 60-річний мешканець району, який повідомив про те, що в період часу з 13 по 17 липня із його земельної ділянки невідома особа викрала дерев’яні дошки. За фактом крадіжки розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.185 КК України.

3 листопада до відділу поліції надійшло подання із районного центру філії державної установи «Центр пробації» про притягнення до кримінальної відповідальності 47-річного мешканця району, який з 20 липня не виконує призначене йому судом покарання у вигляді 24 годин громадських робіт, хоча ознайомлений з умовами та порядком його відбування. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст.389 КК України (ухилення засудженого від відбування покарання у вигляді громадських робіт). Тепер чоловікові загрожує покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

У ніч на 1 листопада Косівські поліцейські провели перевірку дотримання суб’єктами господарської діяльності карантинних обмежень у районі. Під час проведення відпрацювання було виявлено, що в селищі Кутах, в одному з ресторанів, після 22:00 години відбувався бенкет, що є порушенням карантинних обмежень, встановлених Кабінетом Міністрів України та Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На власницю закладу складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.44-3 КУпАП.

Поліцейські Косівщини у межах своїх повноважень і надалі здійснюватимуть контроль за дотриманням протиепідемічних заходів. Зокрема, перевірятимуть перевізників, розважальні та нічні заклади, заклади торгівлі та харчування.

У зв’язку з поширенням пандемії заборонено роботу розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля, роботу після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля, крім доставки замовлень і замовлень навинос тощо.

Правоохоронці продовжують проводити профілактичну роботу, а у разі виявлення фактів порушень карантину — притягуватимуть до адміністративної відповідальності. За порушення вимог ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 тис. грн) і на посадових осіб — від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 тис. грн).

Вкотре нагадуємо перевізникам, що поліцейські кожного дня перевіряють маршрутні транспортні засоби щодо дотримання карантинних заходів. Перевезення пасажирів мають здійснювати у засобах індивідуального захисту та з кількістю місць, передбачених для сидіння.

Просимо мешканців і гостей краю не порушувати карантинних обмежень, використовувати засоби індивідуального захисту та дотримуватися соціальної дистанції, аби не наражати себе та оточуючих на небезпеку.

Будьте здорові, бережіть себе та рідних!

Косівський ВП ГУНП.
«Гуцульський край», №45, 6.11.2020 року

Share