До уваги громадян, які отримували пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій безготівковій формі

Управління праці та соціального захисту населення Косівської РДА надає роз’яснення щодо отримання невикористаних (зекономлених) сум пільг тими громадянами, яким ці види державної допомоги були призначені у грошовій безготівковій формі.

Відповідно до норм діючого законодавства, після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, відображені на облікових записах одержувачів пільги, які утворилися станом на 1 червня, виплачує одержувачам пільг АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк», про що АТ «Ощадбанк» інформує одержувачів пільг шляхом надсилання СМС-повідомлень.

У разі відсутності відкритого рахунка в АТ «Ощадбанк», рахунок відкривають за зверненням одержувача пільги до АТ «Ощадбанк». Відкриття рахунка здійснюють у порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».

Залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами одержувачів пільговиків станом на 1 червня, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, 20 грудня припиняє обліковувати АТ «Ощадбанк» за такими обліковими записами пільговиків та протягом двох робочих днів повертає на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в казначействі.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговиків щодо залишків коштів на рахунку, відкриття поточних рахунків тощо рекомендуємо звертатися до АТ «Ощадбанк». Інформацію надаватимуть в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».

Як дізнатись суму залишку коштів?

Якщо клієнт споживав комунальні послуги ощадно (на суму, меншу за розмір субсидії/пільги), то за поточний місяць буде сформовано залишок коштів. Він зберігатиметься та переноситиметься на наступний місяць — і так до завершення опалювального сезону

Ця інформація доступна в контакт-центрі «Ощадбанку» та персональному кабінеті.

Чи змінюється сума залишку протягом опалювального періоду?

Сума залишку може змінюватись щомісяця — як у більший, так і у менший бік, залежно від споживання послуг. Наприклад, якщо в поточному місяці спожито менший обсяг послуг, ніж у попередньому, то розмір залишку збільшиться, і навпаки.

Як отримати кошти з залишку?

Кожного місяця, коли клієнт споживає комунальні послуги на суму, меншу за розмір пільги, формується позитивний залишок. Невикористаний залишок за пільгою зберігається в «Ощадбанку» для покриття спожитих комунальних послуг у наступному місяці.

Якщо клієнт споживав комунальні послуги ощадно протягом всього опалюваного сезону, після завершення фінальний залишок коштів за пільгою буде перераховано на його поточний рахунок в «Ощадбанку» після 1 червня. Рахунок для перерахування фінального залишку коштів за пільгою необхідно відкрити самостійно.

Протягом якого часу можна зняти фінальний залишок коштів за пільгою?

Фінальний залишок коштів за пільгою буде доступний для зняття після того, як клієнт отримає СМС у червні про надходження фінального залишку коштів за пільгою на свій поточний рахунок.

Якщо пільговик не отримав СМС, необхідно звернутись у контакт-центр «Ощадбанку» (тел. 0 800 210 800) для отримання інформації.

З більш детальною інформацію щодо безготівкової монетизації субсидій та пільг можна ознайомитись на сайті банку.

Реєстрація в особистих кабінетах на сайті «Ощадбанку».

До уваги отримувачів пільг та субсидій! Щоб мати змогу слідкувати за рухом своїх коштів (пільги чи субсидії), будь ласка, реєструйтеся в особистих кабінетах на сайті «Ощадбанку». Слід пам’ятати та розуміти, що зарахування пільги не залежить від вашої реєстрації в цьому кабінеті. Тобто, якщо ви не бажаєте реєструватися, то можете не реєструватися. Від цього пільга нікуди не зникне і її ніхто у вас не забере. Реєстрація в кабінеті дозволить відслідковувати рух ваших коштів, які за будь-яких обставин будуть перераховувати на персональні облікові записи.

Варто також розуміти, що система нова і поки що проходить випробування. Якщо у вас виникають помилки при реєстрації, не варто панікувати і вважати, що вас позбавили пільги. Отже, якщо ви не змогли зареєструватися у вашому персональному кабінеті на сайті «Ощадбанку», то:

  • слід повторити спробу після 13 числа. Тоді надавачі поспуг передадуть до банку оновпені реєстри пільговиків;
  • якщо помилки все одно виникатимуть, то слід звернутися до управління праці та соціального захисту населення для уточнення ваших персональних даних в картці пільговика, яка міститься у Єдиному державному автоматизованому реєстрі піпьговиків (база ЄДАРП). Адже, відповідно до нових вимог, ця картка повинна містити вичерпну інформацію про всі документи пільговика та членів його родини (паспорти, коди, свідоцтва про народження дітей тощо). Ці документи повинні бути чинними. Наприклад, є випадки, копи особа отримана ІД-картку і не повідомипа про це управпіння соцзахисту Відповідно, до банку надійдуть відомості про серію та номер старого і вже недійсного паспорта. Зрозуміпо, що обліковий запис не буде створено, кошти не зможуть перерахувати. Відповідно і увійти до неіснуючого кабінету пільговик не зможе. Крім того, номер телефону, вказаний у картці, також повинен бути дійсним.

Тим, кому через вказані причини в «Ощадбанку» не було автоматично створено обліковий запис і хто звернеться до управління до уточнення інформації, піпьга буде нарахована у листопаді за два місяці.

Величезне прохання до дітей та онуків пітніх людей, які не мають доступу до Інтернету! Зареєструйтеся на сайті «Ощадбанку» від їхнього імені і допоможіть їм з роз’ясненням нового механізму оплати піпьг та субсидій, візьміть на себе функцію стеження за обігом коштів через ці особисті кабінети.

Увага! Номер телефону, який ви вказуєте для входу у систему, повинен відповідати номеру тепефону, який ви зазначали у заяві на пільги чи субсидії. Йде пряма прив’язка саме до номера телефону. Якщо вказані номери недійсні або номер змінився, вам слід повідомити про це фахівців управпіння соцзахисту (31 кабінет, II поверх), щоб вони відкоригували вашу облікову картку.

Олександра Мицкан, заступник начальника УПСЗН РДА.
«Гуцульський край», №44, 30.10.2020 року

 

Share