Допомога постраждалим від повені

Нещодавно на Косівщину приїжджав «десант» волонтерів Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста. Його очолив голова цієї організації Валерій Старченко. У приміщенні районного відділення ТЧХ гості роздавали продуктові набори місцевим жителям, які постраждали від повені.

«Українське Товариство Червоного Хреста розробило програму допомоги потерпілим від червневої повені жителям Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей, — розповів нашому часопису Валерій Старченко. — Це стало можливим завдяки співпраці КМУ з Червоним Хрестом України, підтримці Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Данського Червоного Хреста, а також Агентства США з міжнародного розвитку (ІІ5АЮ). Програма складається з чотирьох етапів: надаємо потерпілим гігієнічні, продуктові набори, комплекти білизни та кухонне начиння. Гігієнічні набори вже роздали.

Кожен коштував 550 гривень, у ньому були: зубна щітка і паста, мило, пральний порошок, миючі та дезінфікуючі засоби тощо. Тепер передаємо в громади продуктові набори. Один коштує 860 гривень. Ми розраховували на сім’ю з трьох осіб. Родини отримають по три кілограми цукру, солі, рису, борошна, півтора кілограма макаронів, три літри олії, по три банки рибних консервів, тушкованої свинини, згущеного молока».

Валерій Старченко пояснив, що Червоний Хрест України брав участь в оцінці потреб постраждалих від повені регіонів, яку ініціював Офіс ООН з координації гуманітарних питань у співпраці з іншими гуманітарними агенціями. Визначили потреби населення, і відповідно до цього планували види і розміри допомоги.

У Косівський район передали 280 наборів. Цікавлюся: звідки взялася саме така цифра?

«Орієнтуємося на інформацію, яку отримали від управління з надзвичайних ситуацій і департаменту соцполітики Івано-Франківської області про кількість і матеріальне становище постраждалих від повені господарств, — пояснює Валерій Старченко. — У Косівському районі нашої допомоги потребують 280 родин».

Голова обласної організації Товариства Червоного Хреста пояснює, що привезти кожен пакунок у кожну сім’ю неможливо. Організація не має стільки транспортних засобів, пальне коштує дорого, тому кошти ліпше використати на придбання доброчинної допомоги, а не на бензин.

«Маю прохання до голів місцевих рад, — каже Валерій Старченко. — Думаю, кожен голова може знайти мікроавтобус і привезти ним своїх жителів у пункт видачі гуманітарної допомоги. Зазвичай, він знаходиться у райцентрі або у центрі ОТГ А потім цим же бусиком можна відвезти людей і отриману ними гуманітарну допомогу додому. Бо, наприклад, продуктові набори, які ми роздаємо сьогодні, важать 22 кілограми кожен. Старенькі люди їх з місця зрушити не можуть».

Голова обласної організації Товариства Червоного Хреста наголосив на тому, що вміст пакунків доброчинної допомоги постраждалим від червневої повені придбано за кошти, виділені урядами США та Великобританії, Міжнародним Товариством Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, данським, німецьким та українським товариствами Червоного Хреста, а також спонсорами. Всі продукти в пакунках — українського виробництва.

Аліса Мудрицька.

«Гуцульський край», №41, 9.10.2020 року

Share