Спрощено процедуру надання документів на отримання одноразової матеріальної допомоги

Уряд спростив процедуру надання документів для отримання одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю і їхнім законним представникам.

Проект постанови розробило Міністерство соціальної політики та прийняли на засіданні КМУ 16 вересня 2020 року.

Постанова приводить у відповідність механізм призначення і виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю. Це дасть їм змогу подавати документи за їхнім вибором — або в органи соціального захисту населення, або до центру надання адміністративних послуг.

Визначено, що розподіл коштів пропорційно чисельності осіб, які отримують пенсію та/або державну соціальну допомогу, що не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводять на підставі не тільки даних Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр», але й Пенсійного фонду України в порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом та Мінсоцполітики.

Також постанова ввела норму щодо надання одноразової матеріальної допомоги в межах, передбачених у законі про державний бюджет України, на відповідний рік бюджетних призначень для головного розпорядника коштів на виплату такої допомоги.

За повідомленням РДА.

Share