Рожнів — село наукових і творчих висот

Мова йде про Рожнів Косівського району на Івано-Франківської області — рідне село народного артиста України Василя Ватаманюка, лавреатів Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка, Героя України, народної артистки України Марії Стеф’юк, доктора філологічних наук, професора Федора Погребенника та інших відомих постатей. У цьому селі і відбувся день голови райдержадміністрації. Голова РДА Я.І. Шинкарук разом з представниками служб району зустрівся з колективами працівників закладів і організацій села, депутатами і членами виконкому сільської ради, дав доручення відповідним службам вирішити ряд нагальних проблем.

А їх чимало. Як зізнались директор Народного дому ім. І.Франка Марія Гушул та художній керівник Василь Вольський, хоча сільська рада та підприємець Іван Сахро і допомагають коштами в ремонті, але в цьому закладі немає ні баяна, ні магнітофона, ні мікрофона. Минулорічна липнева стихія понищила підлоги, не вистачає крісел. Побачивши, що тут рук не складають (відновлюють підлоги, встановлюють євровікна, фотоекспозиції на стендах засвідчують про жваве життя художньої діяльності), Я.І.Шинкарук сказав:

— Я не обіцяю, що тут буде писанка, але постараємось допомогти.

На зустрічі з колективом лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини головний лікар району Іван Фазан відзначив, що це єдина в районі амбулаторія, яка повністю забезпечена фахівцями, яка першою в районі подала списки жителів, які не пройшли флюорографію. Тут, з метою турботи про здоров’я людей, зроблено подвірні обходи. Але колективу рожнівських медиків, який, за словами І.Фазана, є одним з найкращих на Косівщині, потрібен автомобіль, адже в селі нараховується майже шість тисяч жителів. Є нагальна потреба і в портативному апараті УЗД. Це дозволило б вчасно виявляти хвороби як у школярів, так і в населення району в загальному.

Завідувач амбулаторії Любов Галичук, висловивши вдячність за допомогу й підтримку сільському голові Василеві Ропару, І.Фазану, звернула увагу на те, що потрібні кошти і для того, щоб обгородити подвір’я закладу, бо через нього і вдень, і вночі з гуркотом проїжджають легкові та вантажні автомобілі.

Дуже дбайливий колектив дитячого садочка «Сонечко». Він зумів зберегти обладнання, придбане ще до відновлення української державності.

Завідувач цього дитячого закладу Світлана Атаманюк та завгосп Василь Кричун звернулись до Ярослава Івановича з проханням посприяти у виділенні коштів на перекриття даху, бо під загрозою руйнування вся будівля, а також на реконструкцію каналізаційної системи, яка вже стала притчею во язицех і створює щоденні проблеми в діяльності садочка.

Вкрай необхідно добудувати корпус на 200 дітей. В селі їх нараховується 350, а в садочку вистачає місць лише на 133. Приємно, що дошкільнята виховуються в найкращих українських традиціях, про що засвідчують і заходи, які з ними проводять у садочку, і те, що діточки привітали гостей колядками, щедрівками, рідними піснями, дитячими поезіями.

Посприяти у виділенні коштів на придбання шкільного автобуса, комп’ютерної техніки, побудови басейну та приміщення для розміщення серверу, панельного перекриття критого дворика — з таким проханням до голови РДА звернувся колектив учителів навчально-виховного комплексу «Гуцульщина» ім. Ф.Погребенника Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор якого Ольга Радиш.

Вражають успіхи учительського та учнівського колективів цього одного з найпрестижніших навчальних закладів України, який є переможцем конкурсу «100 кращих шкіл України» (2006 р.), визнаний флагманом освіти і науки України за 2008 рік. Тут лише бібліотечний фонд становить 17 тисяч книжок та підручників, навчається у закладі в межах 800 учнів, 200 з них — в колегіумних класах академії.

Є свої проблеми і в працівників першого в нашій області сільського пожежного депо: тут потрібні автономне електро- та водопостачання, котельня.

Голова РДА побував на спортивному майданчику, побудованому за кошти сільської ради та підприємця Івана Сахра. Минулої зими його було використано під каток, до речі, перший у районі. Поряд з ним — скверик з альтанкою. Це теж добра справа І.Сахра. Як зізнається, ще змалку садив тут деревця, щоб гарно було.

У центральному Народному домі ім. А.Красовського, який у всеукраїнському конкурсі на кращий сільський заклад культури був у 2003 році визнаний одним з найкращих в Україні (директор Марія Свирид), відбулася зустріч голови РДА та представників служб району з депутатами і членами виконкому сільської ради.

Сільський голова Василь Ропар прозвітував про діяльність сільської ради за 2008 рік. Голова Я.І.Шинкарук розповів, що зроблено в районі в небувало важкому минулому році в соціально-економічній сфері та в питанні ліквідації наслідків повеневих паводків, відповів на ряд запитань.

Василь Глібчук

Share