Налагодження дієвої співпраці

У райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», де розглядали діяльність Косівського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції та удосконалення її взаємодії з органами влади, громадськими організаціями та засобами масової інформації. Організатори цього заходу поставили перед собою мету — налагодити дійову співпрацю підрозділів кримінально-виконавчої інспекції з місцевими органами влади, підвищити рівень обізнаності громадськості про завдання та перспективи розвитку системи виконання покарань, альтернативних позбавленню волі.

У цьому важливому заході взяли участь керівники та представники ряду організацій, підприємств, установ та інші.

З інформацією «Про діяльність кримінально-виконавчої інспекції Косівського району» виступила старший інспектор Косівського РП КВІ Коломийського МРВ УДДІПВП Н.П.Третяк. Наталія Петрівна розповіла, що згідно з чинним законодавством України виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, покладено на кримінально-виконавчу інспекцію.

Кримінально-виконавча інспекція — це основна ланка у структурі державних органів, яка здійснює контроль за виконанням покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, і виконує із засудженими роботу, спрямовану на формування у них правослухняної поведінки і стимулювання до становлення на життєву позицію, що відповідає суспільним нормам та інтересам.

Основні напрямки сучасної кримінальної політики України знайшли якнайповніше відображення у Кримінальному і Кримінально-виконавчому кодексах. Суть їх полягає у посиленні боротьби з тяжкими злочинами і особливо тяжкими при одночасному пом’якшенні заходів кримінальної відповідальності за злочини невеликої і середньої важкості.

Станом на 10.12.2008 року на виконання в інспекцію надійшли 82 вироки судів на засуджених без позбавлення волі: 13 — на засуджених до позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, 10 — на засуджених до виправних робіт, 5 — на засуджених до громадських робіт, 54 — на засуджених до позбавлення волі з випробувальним терміном. З об’єктивних причин існує тенденція до скорочення застосування покарання у вигляді виправних робіт.

Основною причиною є те, що більше двох третин осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, не мають постійного місця роботи.

На сьогоднішній день на обліку в інспекції перебуває 116 осіб даної категорії: 23 засуджених до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, 11 засуджених до виправних робіт, 5 засуджених до громадських робіт, 77 засуджених до позбавлення волі з випробуванням, в тому числі 4 неповнолітніх.

За поданням інспекції за зразкову поведінку Косівський районний суд звільнив умовно-достроково від покарання у вигляді виправних робіт 4 засуджених. За злісне ухилення від відбування покарання направлено 5 подань до Косівського районного суду про заміну покарання на реальне позбавлення волі та 2 подання в порядку ст. 97 КПК України направлено на розгляд у прокуратуру району.

Спільно з Косівським РВ УМВС проводиться робота з перевиховання засуджених та контролю за їх поведінкою за місцем проживання, а також з органами місцевого самоврядування — з контролю за поведінкою засуджених за місцем проживання. Вдосконалюється робота з виконання покарання у вигляді громадських робіт, які виконуються за місцем проживання засуджених, при сільських радах району.

Роз’яснюються вимоги чинного законодавства засудженим особам, керівникам органів самоврядування, організацій та підприємств району, бухгалтерам.

У 2007 році інспекція склала угоду про спільну діяльність з Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проводяться заходи із засудженими без позбавлення волі, тренінгові заняття.

У 2008 році складено договір з Косівським районним центром зайнятості, угоди про спільну діяльність із службою у справах дітей райдержадміністрації, з районною організацією товариства Червоного Хреста.

Голова РДА Я.І.Шинкарук, директор районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді М.В.Пітеляк, голова та заступник голови РОВСЖТ «Жінки за майбутнє дітей України» М.С.Палійчук і Л.М.Мельникова та інші зупинилися на таких проблемах: труднощі при реєстрації осіб, що повертаються з місць позбавлення волі, виготовлення для них паспортів, забезпечення роботою у сільській місцевості осіб, засуджених до покарань, альтернативних позбавленню волі, визначення місця реєстрації осіб, які не мають місця проживання, виділення земельних ділянок для будівництва житла, оформлення соціальних допомог особам, що повертаються з місць позбавлення волі, для вирішення першочергових проблем та ряд інших. З метою вирішення даних проблем були прийняті відповідні рішення.

Районна організація Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «Жінки за майбутнє дітей України» в рамках угоди про співпрацю до нового року надала допомогу одягом неповнолітнім засудженим до позбавлення волі з випробуванням В.І.Голюку та Р.Д.Дуничу, які навчаються у Яблунівській школі-інтернаті. Також був проведений семінар з питання здійснення соціального супроводу засуджених до покарань, що не пов’язані з позбавленням волі між Косівським РП КВІ та РОВСЖТ «Жінки за майбутнє дітей України».

Перед засудженими виступили М.С.Палійчук, Л.М.Мельникова. Йшлося про проведення соціально-виховної роботи, надання практичної допомоги засудженим.

Н.П.Третяк, М.М.Максим’юк проінформували про стан роботи з засудженими зупинилися на проблемах. Також були прийняті відповідні рішення.

Такі заходи будуть проводитися й надалі.

Вікторія Кушнірчук

Share