Підсумки роботи управління Пенсійного фонду України в районі у 2008 році

Нещодавно на «круглий стіл», присвячений підсумкам роботи управління Пенсійного фонду України в районі у 2008 році, зібралося його керівництво. Звичайно, нотатки з цього засідання цікаво буде прочитати і жителям нашого району. Адже працівники Фонду обслуговують 23553 пенсіонери, взято на облік як платників страхових внесків 5282 фізичні та 701 юридичну особу.

Як завжди, тон розмові задала начальник управління Марія Рибенчук. Розповідаючи про роботу пенсійників Косівщини, Марія Миколаївна зауважила, що якісь особливі методи тут навряд чи можна застосувати. Головне – добросовісно виконувати свої обов’язки і завжди пам’ятати, що ми працюємо для блага людей. Радує те, що вдалося вчасно і в повному обсязі виплачувати пенсію. У зв’язку із змінами в чинному законодавстві, проведено понад 50 масових перерахунків пенсій за різними пенсійними програмами та забезпечено їх виплату в підвищених розмірах, внаслідок чого середній розмір пенсії в районі зріс із 599 грн. 91 коп. станом на 01.01.2008р. до 720 грн. 60 коп. на 1.01.2009р., або на 20,1 відсотка (120 грн. 69 коп.). По-друге, вдалося виконати план надходжень власних коштів до бюджету Фонду. Слід зауважити, що на виплату пенсії та цільової грошової допомоги було спрямовано у звітному році 195 млн. 540 тис. 707 грн. 02 коп., що на 50 млн. 640 тис. 777 грн. 86 коп. більше ніж в 2007 році. Район власними коштами для даних цілей забезпечений тільки на 26 відсотків, в основному ми залежимо від дотацій Пенсійного фонду України та головного управління Пенсійного фонду України в області.

Щодо питання виплати пенсій в поточному році, то начальник управління повідомила, що керівництво Пенсійного фонду України, Міністерства праці та соціальної політики України запевняють: і у 2009 році Пенсійний фонд зробить усе можливе, щоб забезпечити регулярну виплату пенсій протягом року. Не відбудеться зменшення розмірів пенсійних виплат. Пенсії будуть індексуватися відповідно до індексу інфляції, передбачено заходи зі збереження усіх призначень 2008 року.

Розповідаючи про роботу з наповнення бюджету Фонду та погашення заборгованості, заступник начальника управління – начальник відділу обліку надходження платежів Юрій Бейсюк констатував, що одним із пріоритетних завдань є наповнення бюджету Пенсійного фонду. У зв’язку зі зростанням потреби на виплату пенсій і допомог, робота для збільшення власних коштів виходить на перший план. Виконати це завдання можна тільки шляхом безпосереднього спілкування із платниками, оскільки йдеться про відповідальність платників за своєчасність та повноту перерахування коштів на сплату страхових внесків та дієву співпрацю з райдержадміністрацією, прокуратурою, державною виконавчою службою та податковою інспекцією в районі, відділом праці управління праці та соцзахисту населення РДА.

Працюючи таким чином, надходження власних коштів за 2008 рік становлять 50634,0 тис. грн. при плані 46563,2 тис. грн., або 108,7 відсотків. Що на 4070,8 тис. грн. більше від планового показника. До відповідного періоду 2007 року надходження збільшилися на 14360,7 тис. грн., або 39,6 відсотків. Найвагоміший внесок у скарбницю бюджету Пенсійного фонду зробили відділ освіти, завідувач Козьменчук В.Я. (надходження 14072,4 тис. грн.), центральна районна лікарня, головний лікар Фазан І.В. (надходження 4439,1 тис. грн.), інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, директор Мартинюк С.Л. (надходження 1509,9 тис. грн. ).

За додатковими ставками, які зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету, надходження, які контролює Пенсійний фонд від купівлі-продажу автомобілів та нерухомого майна, в районі надійшло 2243,9 тис. грн.

Укладено в звітному році 25 договорів добровільного страхування та одержано 53,5 тис. грн. страхових внесків. Застрахованими особами, найманими працівниками здійснено доплату до мінімального страхового внеску на суму 15,4 тис. грн.

На суму надходжень значною мірою впливає робота з боржниками. Погашення заборгованості зі сплати страхових внесків, пені, фінансових санкцій, адмінштрафів, відшкодувань з пільгових пенсій та за регресних вимог, недопущення зростання нових боргів є основним завданням його працівників та партнерів.

Ефективність цієї роботи значна. Станом на 01.01.2009р. борг зі страхових внесків становив 46,6 тис. грн., що на 76,0 тис. грн. менше ніж на початок року. Найбільшими боржниками з дієвим статусом боргу є: районне підприємство «Райагроліс» — 9,9 тис. грн., заводоуправління будівельних матеріалів – 3,9 тис. грн., приватні підприємці Романчич Я.В. — 6,2 тис.грн., Перцович В.В. — 3,4 тис. грн., Вітковіцький С.П. — 2,3 тис. грн. та ряд інших.

Протягом минулого року було проведено 121 документальну перевірку платників страхових внесків, з них перевірено 74 юридичних та 47 фізичних осіб. За результатами перевірок виявлено 24 порушення. Донараховано страхових внесків 14,3 тис. грн., застосовано фінансових санкцій на суму 13,1 тис. грн., притягнуто до адміністративної відповідальності трьох посадових осіб.
Галина Девда, заступник начальника управління – начальник відділу з призначення пенсій наголосила, що результатом їхньої роботи стало гарантування життєдіяльності кожного пенсіонера, запобігання виникненню соціальної напруги в суспільстві у зв’язку із стихійним лихом. Жоден пенсіонер не одержував меншу за прожитковий мінімум пенсію та одержував її вчасно. Тому є всі підстави стверджувати, що в майбутньому пенсіонери будуть захищені. В 2008 році лави пенсіонерів поповнили 984 громадяни нашого району, призначено 33 пенсії за особливі заслуги перед Україною, проведено 1455 індивідуальних перерахунків пенсії. Особливу увагу було приділено розгляду звернень громадян. На кожне з них надано вичерпну відповідь.

Галина Миколаївна відзначила, що в умовах фінансової кризи необхідна економія коштів Пенсійного фонду, яка також спрямовується для виплати пенсії за рахунок залучення пенсіонерів до отримання пенсій через відділення банків у районі. З початку року кількість таких пенсіонерів збільшилась на 759 осіб і становить 6201 особу, або на 12,2 відсотка більше. Завдяки цьому, розрахункова сума коштів, зекономлених на послугах доставки через пошту, склала близько 718 тис. 187 грн. 50 коп. А в цілому витрати на доставку пенсій через відділення поштового зв’язку за минулий рік склали 2 млн. 078 тис. 306 грн. 11 коп.

Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу» Марія Рибенчук сказала: «Пенсійний фонд залишається соціальною установою, й ми зобов’язані виконати взяті державою соціальні зобов’язання перед пенсіонерами».

Мабуть, слід висловити велику подяку за роботу працівникам управління Пенсійного фонду України в районі. Бо саме завдяки їхній нелегкій, наполегливій, інколи й поза робочим часом праці, професіоналізму, більше 23,5 тисячі пенсіонерів району є захищеними в непростих соціально-економічних умовах.

Розмову записав
Мирослав Лучко.

Share