Доходи на виборах треба декларувати!

Державні соціальні допомоги — важлива складова матеріальної підтримки сім’ї. Але звернення для надання соціальної допомоги — відповідальна справа. Необхідно уважно ставитись до заповнення усіх необхідних документів, а особливо — декларації про доходи та майновий стан сім’ї.

Під час перевірки справ про отримання державних соціальних допомог та житлових субсидій соціальні інспектори управління праці та соціального захисту населення РДА виявили 59 справ громадян, які, свідомо чи не свідомо, приховали заробітну плату, одержану на позачергових парламентських виборах 2007 року. З них 45 справ — допомоги і компенсації по догляду, 14 справ — житлові субсидії. При проведенні перерахунку встановлено переплат на загальну суму 4,6 тис. грн., з яких вже відшкодовано 3,1 тис. грн.

Також соціальні інспектори проводять перевірки здійснення догляду за дітьми-інвалідами та дітьми, які перебувають під опікою чи піклуванням; догляд за перестарілими, що досягли 80-річного віку, та інвалідами І групи. Особливу увагу приділяємо фактам проживання заявника та його підопічного в різних населених пунктах, цільового використання коштів державного бюджету, які виділяються для виплати всіх видів державних соціальних допомог. В ході проведення перевірок даємо роз’яснення та попередження щодо нецільового використання коштів.

На жаль, ще бувають випадки, коли окремі громадяни не реєструють наявні шлюбні відносини або проводять фіктивне розірвання шлюбу, щоб «урвати» побільше грошей. Так, під час перевірки виплати соціальних допомог одиноким матерям виявлено факт отримання такої допомоги жителькою с. Пістиня гр. Л., яка кілька років приховувала факт спільного проживання з батьком трьох її дітей. Тепер їй припинено виплату як одинокій матері та малозабезпеченій сім’ї, вирішується питання відшкодування зайво отриманих коштів.

Соціальні інспектори постійно проводять перевірки наявності в отримувачів державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій двох і більше транспортних засобів та житлових будинків, загальна площа яких перевищує встановлену для сім’ї норму. Внаслідок приховування цих фактів, громадяни зайво отримали допомог та субсидій на суму 11,8 тис. грн., які тепер доводиться повертати. Це жителька м. Косова гр. В. — 2,3 тис. грн.; жителі с. Вербовця гр. К. — 5,9 тис. грн. і гр. С. — 1,9 тис. грн.; жителька с. Стопчатова гр. А. — 1,7 тис. грн.

Нагадуємо, що повну відповідальність за надану недостовірну інформацію несе заявник — одержувач державної соціальної допомоги чи житлової субсидії. У такому випадку виплата державної соціальної допомоги припиняється та проводиться відшкодування незаконно виплачених коштів.

У разі виявлення недостовірної інформації у довідках про доходи і про склад сім’ї, відповідальність також несе керівник підприємства, установи, організації, фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності, які видали відповідну довідку. Матеріали перевірок таких справ передаються в органи прокуратури.

В. Нестерук,
головний державний соціальний інспектор УПСЗН РДА

Share