Правопорядок в інтересах всієї громади

Вже доброю традиц стало по напередодні професійного свята — Дня міліції України розповідати читачам про роботу Косівської міліції. Хоча до сьогоднішнього дня в нашому часописі читачі мали можливість прочитати чимало матеріалів про криміногенну ситуацію в районі та інше. Сьогодні начальник Косівського РВ УМВС Віктор Петрович Заплітний дасть відповідь нашому кореспонденту на ряд запитань з приводу діяльності очолюваного ним відділу.

— Вікторе Петровичу, Ви недавно очолили Косівську міліцію. Розкажіть, будь ласка, як розпочалася Ваша робота в новому колективі? З якими проблемами зіткнулися і що вже вдалося вирішити?

— У вересні цього року я був призначений начальником Косівського РВ УМВС. До цього я працював 23 роки в органах внутрішніх справ на Чернівеччині, з них 5 — начальником. Довго входити в курс справи не було потреби. Відразу взявся до роботи. Як і в кожному райвідділі так і в Косівському було над чим працювати. Адже за попередній період було вчинено ряд злочинів, деякі з них не були розкриті. Цей рік для косівських правоохоронців був нелегким. В першу чергу змінювалося керівництво. Крім цього, є ще ряд проблем і негараздів. Але попри все це особовий склад Косівського РВ УМВС працює злагоджено і виконує всі поставлені перед ним завдання. Є непогані результати і добрі перспективи.

— Скажіть, будь ласка, яка криміногенна обстановка на даний час в нашому районі та які результати оперативно-службової діяльності вашого райвідділу?

— На сьогодні криміногенна обстановка є стабільною і контрольованою. У цьому велика заслуга всіх служб і підрозділів райвідділу.

Протягом року косівська міліція здійснювала як планові, так і деякі спеціальні заходи, спрямовані на посилення боротьби зі злочинністю на всіх напрямках нашої діяльності.

Протягом 11 місяців цього року в Косівському РВ УМВС зареєстровано 216 злочинів загальної кримінальної спрямованості (проти 246 за аналогічний період минулого року), із них тяжких та особливо тяжких 44 злочини (проти 68).

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась кількість тяжких тілесних ушкоджень (4 проти 7), зґвалтувань (0 проти 4), розбійних нападів (3 проти 9), вимагань (0 проти 1), підпалів (0 проти 3), дорожньо-транспортних пригод (10 проти 15, із них 5 проти 5 із смертельними наслідками), крадіжок (29 проти 35), на рівні з минулим роком залишилась кількість скоєних вбивств (3 проти 3), збільшилась кількість пограбувань (3 проти 2), хуліганств (12 проти 10), шахрайств (6 проти 1), тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості (18 проти 17).

За 11 місяців виявлено 11 (проти 13) фактів незаконного поводження зі зброєю. У цьому році дещо знизився незаконний обіг наркотиків (3 проти 12), із них збут — (2 проти 3) та зберігання — (3 проти 5).

По лінії економіки зареєстровано 38 злочинів проти 45 в минулому році, з них тяжких і особливо тяжких — 9 проти 20.

Працівниками СДСБЕЗ виявлено 20 (проти 26) злочинів, із них особливо тяжких і тяжких 5 (проти 9).

У вересні в Космачі через неприязні стосунки виникла сварка між сусідами, яка переросла в стрілянину і закінчилася вбивством 72-річного пенсіонера. Особу, яка підозрюється у скоєнні злочину, затримано. Ведеться розслідування, і скоро вона відповідатиме перед Законом.

Подібна ситуація сталася 1 листопада в с.Річці. Спричинення тяжких тілесних пошкоджень призвело до смерті місцевого жителя. Особу, яку підозрюють у скоєнні цього злочину, затримано. Ведеться розслідування. У цьому ж місяці було скоєно розбійний напад на АЗС в р. Стопчатові. Двох причетних осіб встановлено, їх затримано. Ведеться розслідування.

Вже на початку грудня в с. Пістині було завдано тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками громадянину С.
У Старих Кутах сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій загинула гр.Р. Автомобіль з місця пригоди зник. У
ході оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали водія, який скоїв ДТП.

— Вікторе Петровичу, розкажіть, будь ласка, чи залишились в нашому райвідділі досвідчені кадри, адже останнім часом значно став омолоджуватися міліцейський колектив? Що скажете в загальному про кадровий потенціал?

— У Косівському райвідділі працюють досвідчені правоохоронці, в яких за плечима чималий стаж роботи, набутий досвід, навики та ін. Вони докладають всіх зусиль, щоб кожен злочин був розкритий. Наші ряди поповнили молоді кадри, яким потрібна підтримка і допомога. Ветерани охоче діляться набутим досвідом і навиками роботи. Все, що є позитивним у діяльності райвідділу, досягнуто невтомною працею досвідчених правоохоронців.

Крім зміни керівництва райвідділу, проведено заміну серед керівників служб, які вже довели, що вміють і можуть організувати роботу і виконати її бездоганно. Вже за цей невеликий відрізок часу, який я працюю в Косівському РВ УМВС, з впевненістю можу відзначити професіоналів своєї справи: нещодавно призначеного першого заступника А.Л.Галушка, старшого оперуповноваженого карного розшуку П.П.Багрійчука, начальника ВДСБЕЗ С.В.Підлісного, дільничних інспекторів Р.Т.Луканя, В.І.Девду, Я.С.Мосейчука, слідчих Ю.М.Богданця, Т.В.Козара, оперативного чергового М.І.Славніцького, начальника УТТ Ц.Д.Табахарнюка.

Однією з важливих проблем райвідділу є нестача кадрів — 12 працівників. Це призводить до більшого навантаження на кожного міліціонера. Майже весь свій час вони проводять у міліції, а в кожного є сім’ї, де їх з нетерпінням чекають рідні.

— Більшість наших читачів вважають, що міліціонером мають бути чоловіки, адже це робота ризикована, відповідальна і важка. Але з кожним роком все більше і більше помітно дівчат, жінок у міліцейській формі. Чи може слабка стать виконувати не тільки серйозні, а й важкі доручення?

— У народі є вислів: «Жінка підтримує три кути хати, а чоловік — четвертий». Є в цьому рація і коли йдеться про наших жінок-трудівниць. Бо в нашій нелегкій повсякденній праці вони підкладають свої тендітні плечі. Гідно несуть службу і заслуговують не тільки на повагу, а й на подяку: інспектор інформаційних технологій В.М.Губчук, дільничний інспектор С.В.Вінтонюк, помічник дільничного інспектора Н.В.Шекеряк. Добре себе зарекомендували молоді працівники І.В.Коцофрук, М.В.Рожко, Р.О.Чокомудяк, В.Р.Ганущак, І.П.Опаряк.

— Хто допомагає в роботі працівникам райвідділу?

— Міліція району опирається на підтримку органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадськості. Взаємодія з ними додає сил і наснаги в роботі. Будь-які зауваження і пропозиції для поліпшення роботи служб і керівництва відділу враховуються, робимо відповідні висновки.

— З нагоди професійного свята, що Ви хотіли б побажати своїм колегам-співробітникам та їхнім сім’ям.

— Вітаю зі святом усіх правоохоронців Косівщини, а також ветеранів міліції, які впродовж багатьох років стояли на варті законності і порядку, примножували кращі традиції нашого відділу: Л.М.Мельникову, П.П.ВІнтоняка, Г.С.Давидюк, Р.І.ФІліповича, П.М.Баранського, ГМ.Яремин та інших, які є нашими частими гостями, порадниками і завжди готові прийти на допомогу своїм молодшим колегам. Зичу всім працівникам внутрішніх справ’ міцного здоров’я, наснаги, успіхів у нелегкій, але благородній справі забезпечення правопорядку і служіння Закону, благополуччя, взаєморозуміння і підтримки. Нехай завжди вас цінують і поважають люди, а ваша праця дає найкращі результати. А ще щира подяка і низький уклін вам, дорогі дружини. Ви є берегинями домашнього затишку, дякуємо за вашу підтримку, витримку, любов.

Правоохоронці Косівщини обіцяють: зробимо все залежне від нас, щоб забезпечити правопорядок у районі, захист інтересів громадян.

— Дякую за розмову.

Розмову вела В. Кушнірчук

Share