Вулиця Патріарха Володимира
Так може називатися одна з найдовших вулиць села Рожнова, яка з’єднує його з сусіднім Хімчином. Рішення про перейменування колишньої «хімчинської дороги» на вулицю імені Патріарха Володимира, на нашу думку, доцільно прийняти членам виконкому Рожнівської сільської ради. Слід наголосити на тому, що підстав у сільських депутатів для прийняття такого рішення є достатньо.
Саме цією дорогою у вересні 1944 р. везли до Станіславської в’язниці дев’ятнадцятирічного хімчинського арештанта Василя Омеляновича Романюка, звинуваченого у зв’язках з ОУН-УПА. Як з’ясується пізніше, ця дорога стане початком власної «хресної дороги» активного учасника право-захисного руху, члена Гельсінської спілки (1979), Патріарха Володимира (Українська Православна Церква Київського патріархату — 1993-1995) у його сходженні на Голгофу.
Цією дорогою того ж таки 1944 р. вивезли до Сибіру всю родину Романюків: батька Омеляна Романюка, який від непосильної праці, голоду й холоду помре на засланні в 1946 р., (десь там, в Іркутській області, біля станції Зима, і дотепер покоїться його прах);маму Анну Романюк, яка після повернення із заслання закінчила своє земне життя у 1986 р. неподалік від Харкова в селі Мілова; молодшого брата — 15-річного Танасія, який утік із залізничної станції в Заболотові під час формування арештантського товарняка і потім повернувся в Хімчин, але через якийсь час був підступно вбитий каральними органами НКВД; середущого брага Дмитра, який повернеться із заслання і в 1995 р. проведе в останню дорогу брата-патріарха; наймолодшого брата Володимира, якому теж пощастить пережити заслання, але набуті там хвороби призведуть до передчасної смерті від інфаркту міокарда у 1991 р., що стався прямо біля заводського станка у м.Харкові.
Цією дорогою впродовж 1986-1987 рр. ходив отець Василь Романюк, здійснюючи пастирське служіння в Рожнівській церкві Воскресіння Пресвятої Богородиці.
Цією дорогою у грудні 1993 р. Василь Романюк (у монашестві Володимир) у стані тріумфу і піднесення, з надією на недовге у часі об’єднання усіх православних християн України в єдину Помісну Церкву, повернеться у село Хімчин, де народився, провів дитинство та юність, але вже в статусі Патріарха УПЦ КП.
І, нарешті, саме цією дорогою, в тому ж таки грудні 1993 р., Патріарх Володимир повернеться до престольного Києва, щоб до кінця свого земного життя, яке раптово обірветься 14 липня 1995 р., нести свій хрест страдника і великомученика та щиро молитися за незалежну Українську державу, за відродження соборної Української Православної Церкви, за український народ.
У контексті викладеного вище, слід зазначити й те, що 2006 р., відповідно до Указу Президента України В.А. Ющенка, Патріарх Володимир посмертно нагороджений Орденом «За Мужність» 1-го ступеня з нагоди 30-річчя Української Гельсінської спілки.
Ярослав Радиш,
доктор наук з державного управління,
професор Національної академії державного управління
при Президентові України.
Василь Ропар,
Рожнівський сільський голова.
Уже давним-давно слід було назвати вулицю Патріарха Володимира або В. Романюка в Косові, де він проживав більшу частину свого життя. Це ганьба, що там такої вулиці немає до цих пір!
АНАЛІТИК.
Слушна думка. Правда тоді прийдеться якусь назву забрати або збудувати нову вулицю…
Немає ніякої проблеми. Вулицею В. Романюка можна було б назвати провулок Кобилянської в Косові, де він і його сім”я проживали довгі роки. Це невеличкий відтинок, на десяток будинків, від довжелезної вул. Кобилянської. АНАЛІТИК