Прийомна сім’я — це для мене
З метою поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації дітей, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток, 11 липня 2005 р. Президент України видав Указ за № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей».
Одним із головних напрямків діяльності органів виконавчої влади визначено реалізацію державної політики щодо захисту прав дітей, перш за все дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 1.12.05 р. в нашому районі кількість дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить 117, з них 57— діти-сироти, 60 — діти, позбавлені батьківського піклування, 34 дітей-сиріт проживають в інтернатних закладах; 12 не мають закріпленого за ними житла.
Прикро, але більшість дітей, що перебувають в інтернатах, — це діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких позбавлені батьківських прав, і їх кількість з кожним роком зростає.
За вересень—листопад спеціалістами Центру було проведено соціальне інспектування 50 сімей.
Третина з них — це сім’ї, що потребують втручання, де батьки зловживають спиртними напоями, не доглядають дітей. Діти не відвідують навчання в школі, частина батьків не мають паспортів і не отримують ніяких видів соціальної допомоги, а ті, що отримують допомоги; не використовують їх на потреби дітей.
Законом України «Про охорону дитинства» гарантується розвиток нових форм виховання дітей — прийомна сім’я і дитячий будинок сімейного типу.
Що таке прийомна сім’я?
Це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від однієї до чотирьох дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Як держава підтримує прийомні сім’ї?
- Прийомна дитина зберігає статус сироти і користується всіма відповідними пільгами.
- Прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини.
- Прийомну сім’ю супроводжує соціальний працівник Служби супроводу сімейних форм опіки, який допомагає долати труднощі.
Що таке дитячий будинок сімейного типу?
Дитячий будинок сімейного тилу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Загальна кількість дітей у дитячих будинках не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи власних дітей.
В інтернатах живуть діти, яким не пощастило мати сім’ю, їх ніколи не приголубить мама, не візьме на руки тато. Чому ця дитина повинна залишитися нещасливою? Чи може вона мати батьків у нашій країні?
Відтепер — може!
Прийміть дитину у родину!
Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з вами, прийомними батьками. І саме ви навчите цю дитину більше усміхатися і любити людей.
За додатковою інформацією звертатись до Косівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, майдан Незалежності, 11, тел. 2-45-22.
М. Пітеляк,
директор РЦСССДМ