Про роботу і відпочинок

Чергова колегія райдержадміністрації розглянула підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Косівщини, а також виконання бюджету району та районного бюджету за дев’ять місяців цього року.

Відзначалося, що за вказаний період вдалося досягти певних позитивних результатів у окремих сферах діяльності. У промисловому комплексі зберігається тенденція збільшення обсягів продукції. Темпи росту становлять 252,9 відсотка до аналогічного періоду минулого року. З семи підприємств промисловості працювали з приростом МП «Левеня», ПП «Інтекс», ПП «Звіробій», Косівський РЕМ. У зв’язку з реконструкцією лінії розливу мінеральної води, спад виробництва допустило МП «Тирлич».

У сфері сільського господарства пріоритетною є тваринницька галузь. Виробництвом продукції, в основному, займаються індивідуальні і 23 фермерські господарства, три сільгосппідприємства. У районі функціонують три племрепродуктори з розведення корів буро-карпатської породи, Пінцгау і гуцульських коней. Для закупівлі молока працює 70 молокозаготівельних пунктів, 12 юридичних та фізичних осіб, які займаються закупівлею м’яса від приватних сільгоспвиробників.

У районі в сфері малого бізнесу працює 228 малих підприємств. З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, спрощення державної реєстрації, спрощення та прискорення проходження дозвільних процедур, у райдержадміністрації працюють реєстраційна палата та дозвільний центр.

Загалом у результаті спільних зусиль органів влади, роботодавців, служби зайнятості спостерігається поліпшення ситуації на ринку праці. За рахунок різних джерел фінансування на підприємствах і в організаціях різних форм власності створено 1304 нових робочих місць. Постійно діюча робоча група з координації дій органів виконавчої влади перевірила 90 суб’єктів підприємницької діяльності, виявлено 91 неоформленого найманого працівника.

За результатами перевірки оформлено 41 трудову угоду. Доповідач, головний спеціаліст управління економіки Ярема Бейсюк також зауважив, що на тлі певних позитивних зрушень спостерігається погіршення окремих показників. Незадовільним є стан виплати заробітної плати. Ця заборгованість на економічно активних підприємствах станом на 1.10.2008 р. становила 259,1 тис. грн. Станом на 1.09.2008р. — на 114,8 тис. грн. збільшився, порівняно з початком року, податковий борг а обов’язкових платежів (окрім підприємств, що оголошені банкрутами).

Голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук зауважив, що управління економіки підготувало традиційну довідку, яка не містить глибокого аналізу підсумків соціально-економічного розвитку.

Наприклад: скільки ще можна залучити колективів до списку семи підприємств, що працюють у промисловості? Які підприємства приховують реальний випуск продукції? Яка причина зниження поголів’я худоби і чому виникає заборгованість перед населенням за здане молоко?

Важливою складовою цілісного організму Косівщини є фінансові артерії. Про їхню життєдіяльність доповіла членам колегії заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації О.Гук. Оксана Євгеніївна зазначила, що за дев’ять місяців планове завдання доходів загального фонду місцевих бюджетів виконано на 112,3 відсотка. Плюсове наповнення мають бюджети сіл, селищ, міста. І лише п’ять сільських бюджетів не забезпечили виконання уточнених планових показників, внаслідок чого недоодержано 44тис. грн. доходів. Доповідачка детально зупинилася на висвітленні питань, що стосуються доходів і видатків загального та спеціального фондів районного бюджету, податкового боргу місцевих бюджетів.

Але мова йшла не тільки про виробничі й фінансові аспекти життєдіяльності району. Члени колегії приділили значну увагу організованому відпочинку дітей. Влітку оздоровчою кампанією було охоплено 7110 дітей шкільного віку. Як повідомила головний спеціаліст сектора у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Олександра Шиндро, першочерговим завданням було надання оздоровчих послуг дітям соціально незахищених категорій у таборах району, області та поза її межами. На базі таборів різних типів проводилася робота з патріотичного виховання молоді, пропаганди здорового способу життя, взаємовідносин з однолітками і батьками, впроваджувались різні форми роботи з дітьми, спрямовані на розвиток їх здібностей та обдарувань, виховання національної свідомості. До речі, при формуванні районного бюджету на наступний рік, рекомендовано фінансовому управлінню РДА передбачити збільшення фінансування на оздоровлення дітей.

Оскільки засідання колегії, яке вів голова РДА Ярослав Шинкарук; проводилося з участю керівників органів місцевого самоврядування, то досить предметно говорили про встановлення та відновлення межових знаків у населених пунктах Косівщини. У якому вони стані, доповів присутнім завідувач сектора природних ресурсів, туризму, рекреації та зовнішніх зв’язків РДА Роман Баранюк. Разом з позитивною оцінкою роботи сільських рад у цьому, напрямку, називали і села, в яких інформаційні знаки не поновлювалися років 10-15, або їх взагалі немає.

Колегія прийняла відповідні рішення з питань, що були внесені до порядку денного.

Ігор Сусак

Share