Нові покарання та штрафи за порушення ПДР
Нові штрафи, передбачені за різні види правопорушень, вступають в дію з 18 листопада 2008 р.
На чисельні прохання жителів району публікуємо інформацію про види адміністративних порушень та розміри штрафу або інші стягнення за ці порушення:
- Керування транспортними засобами, що мають технічні несправності. Сюди належать несправність гальм, рульового управління, тягово-зчіпного пристрою, фар, а також інші технічні несправності. Керування транспортним засобом, який переобладнаний з порушенням або таким, що своєчасно не пройшов державного техогляду — штраф від 340 до 425 гривень.
- Керування водіями транспортом, що використовується для перевезення пасажирів і має несправності — штраф від 680 до 850 гривень.
- Повторне протягом року і вчинення вище вказаних порушень — позбавлення права керування транспортними засобами на термін від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на термін від 5 до 10 діб.
- Непристібнутий ремінь безпеки або відсутність мотошолома — штраф від 51 до 85 гривень.
- Керування транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобові, а також без талона про проходження державного технічного огляду чи з талоном, що не належить цьому засобові — штраф від 170 до 255 гривень.
- Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною п’ятою цієї статті — штраф від 255 до 510 гривень або громадські роботи на термін від ЗО до 40 годин з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
- Експлуатація транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені або підроблені — штраф від 255 до 340 гривень.
- Перевезення у маршрутках та автобусах більшої кількості пасажирів, ніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу — штраф від 170 до 255 гривень.
- Порушення маршрутками правил зупинки під час здійснення посадки чи висадки пасажирів — штраф від 255 до 340 гривень.
- Перевезення пасажирів на автобусному маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм.— штраф від 170 до 255 грн.
- Перевищення швидкості руху більш як на 20 кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків, правил зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на пішохідних переходах, а також рух тротуарами чи пішохідними доріжками — штраф від 255 до 340 гривень.
- Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону, користування під час руху телефоном — штраф від 425 до 510 гривень.
- Перевищення швидкості, руху більш як на 50 кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобам, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому . руху або загрозу безпеці руху — штраф* від 510 до 680 гривень або громадські роботи на термін від ЗО до 40 годин.
- Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки — штраф від 680 до 850 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на термін від шести місяців до одного року.
- Невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу — штраф від 153 до 187 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на термін від трьох до шести місяців.
- Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні — штраф від 255 до 306 гривень або громадські роботи на термін від ЗО до 40 тодин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.
- Порушення порядку встановлення і використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв — штраф від 850 до 1020 гривень з конфіскацією спеціальних пристроїв або без такої.
- В’їзд водіїв на залізничний переїзд на заборонний сигнал — штраф від 340 до 425 гривень.
- Інші порушення правил проїзду залізничних переїздів — штраф від 255 до 340 гривень.
- Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки — штраф від 340 до 680 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на термін від одного до двох років, або громадські роботи на термін від 40 до 60 годин.
- Порушення, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних цоріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна — штраф від 340 до 425 гривень, або позбавлення права керування транспортними засобами на термін від шести місяців до одного року.
- Ненадання транспортних засобів працівникам міліції та медичним працівникам — штраф від 68 до 136 гривень.
- Керування без посвідчення водія, реєстраційних та інших документів, а так само без поліса (договору) обов’язкового страхування — штраф від 425 до 850 гривень.
- Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування — штраф від 510 до 595 гривень.
- Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування — штраф від 510 до 850 гривень..
- Порушення правил дорожнього руху пішоходами — попередження або штраф від 51 до 85 гривень.
- Порушення правил дорожнього руху особами, що керують велосипедами, гужовим транспортом і погоничами тварин — штраф від 85 до 136 гривень.
- Ті самі порушення у стані сп’яніння — штраф від 136 до 170 гривень.
- Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки — штраф від 170 до 255 гривень або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин.
- Керування транспортними засобами особами у нетверезому стані, під дією наркотиків або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також відмова водія від проходження огляду, на стан сп’яніння — штраф від 2 550 до 3 400 гривень або позбавлення права керування на строк від одного до двох років, або громадські роботи на термін від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.
- Повторне протягом року вчинення порушень — позбавлення права керування на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на термін від 50 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.
- Дії, вчинені двічі протягом року — позбавлення права керування на термін 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу і на інших осіб — оплатне вилучення транспортного засобу.
- Вживання водієм після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до складу аптечки або призначені медичним працівником), до проведення медогляду чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду — позбавлення права керування транспортними засобами на термін від двох до трьох років або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.
Інформацію редакції надав в. о. начальника Косівського
відділення ДАІ М. Тинкалюк
Маю посвідчення водія на транспортний засіб, реєстраційні документи про тз,доручення від першого власника, тоді навіщо вимагають тимчасового талону
Уже не вимагають.
А ДАЙ скуки…. тільки б бабльос косили, незалежно від того чи ти нарушив, чи ні, все одно знайдуть причину, щоб нажитися…. к…ва