Перший у нашому районі спортивний майданчик зі штучним покриттям

Нещодавно у місті Косові сталася важлива і приємна подія — на території стадіону міської ЗОШ № 2 введено в дію перший у нашому районі спортивний майданчик зі штучним покриттям.

З цієї нагоди Косівська школа зібрала на урочисту лінійку своїх учнів і вчителів. «Радість цієї події приїхали розділити поважні гості, з ініціативи і доброї волі яких наші діти сьогодні отримують такий чудовий спортивний майданчик», — повідомив присутнім директор школи Василь Гостюк.

Делегація й справді була солідною: голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук, представник Секретаріату Президента України Борис Білий, голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, заступник голови ОДА, куратор нашого району Тарас Парфан, безпосередній виконавець будівельних робіт, керівник «Райагробуду» Богдан Марчук. До складу делегації державних службовців увійшли також Косівський міський голова Володимир Пітеляк і начальник відділу освіти РДА Володимир Козьменчук, ряд працівників ОДА та РДА, депутати районної і міської рад.

Почесну місію перерізування стрічки голова ОДА Микола Палійчук делегував юному спортсмену — учневі школи, і у такий спосіб дав усім зрозуміти, що справжніми героями цього свята мають бути діти, а не чиновники. За доброю християнською традицією нову спортивну арену освятили.

У своєму короткому вітальному слові Микола Палійчук висловив щиру радість з приводу того, що він приїхав у Косів з такою приємною місією — відкрити черговий в області і перший у Косові спортивний майданчик для дітей. Такі об’єкти, на його думку, дуже потрібні для того, щоб діти не тинялися безцільно вечорами у пошуках сумнівних пригод, а щодня могли займатися спортом у комфортних умовах.

«З уст людей, в тому числі і влади, — сказав голова ОДА Микола Палійчук, — часто можна почути, що молодь у нас зараз «неправильна» виростає. Виникає зустрічне питання: а що ми, влада, зробили для нашої молоді? За дорученням Президента Віктора Ющенка, у нашій області цього року відкриваємо двадцять таких спортивних арен, одну з них — у Косові. Цю роботу ми будемо продовжувати. Хочу подякувати Косівській районній владі, яка добре провела усі підготовчі роботи, тож нам залишилося лише привезти і встановити майданчик. Хочу попросити Ярослава Шинкарука зробити на цьому стадіоні нічне освітлення. Звертаюся і до вас, діточки: бігайте тут з ранку до вечора. Коли проїжджатиму через Косів і побачу, що ви тут, буду тішитися і буду знати, що у вашому районі треба будувати ще такі об’єкти».

Голова ОДА вручив юним футболістам подарунок — велику сітку з м’ячами і зауважив при цьому: «Думаю, за літо ви їх порвете. Не переживайте. Скажете, ми вам другі привеземо».

Естафетну паличку вітальних виступів підхопив голова РДА Ярослав Шинкарук: «Президент Віктор Андрійович Ющенко і голова облдержадміністрації Микола Васильович Палійчук поставили перед нами завдання, щоб влада у районах була ефективною і дієвою, щоб дбала про громади, щоб за наслідками нашої діяльності були лише добрі справи.

Звичайно, за цих декілька місяців, відколи в райдержадміністрацію прийшла наша команда, нам ще не вдалося побудувати на Косівщині багато потрібних району об’єктів. Але мені надзвичайно приємно, що сьогодні ми маємо змогу відкрити цей соціальний об’єкт — спортивний майданчик зі штучним покриттям. Тепер на черзі — інші соціальні проекти, зокрема сучасний дитячий майданчик у місті Косові. Хочу щиро подякувати Миколі Палійчукові і обласній державній адміністрації, які купили штучне покриття для цього спортивного майданчика. Хочу подякувати начальнику відділу освіти В.Козьменчуку, директору школи В.Гостюку, депутату районної ради і директору «Райагробуду» Б.Марчуку, всім, хто долучився до цієї потрібної справи. Сподіваюся, що діти, школярі, сту денти і дорослі жителі Косова будуть тут гартувати свій фізичний дух і волю. А я бажаю вам віри у владу, бо вона прагне бути вашими партнерами, обіцяє вирішувати питання соціально-економічного розвитку держави, краю і району».

Голова РДА теж прийшов на свято з подарунками — учні отримали м’ячі і туристичне спорядження. Після офіційних виступів до учасників свята звернулися його господарі — школярі. Вони подякували представникам влади і будівельникам за гарний подарунок, після чого пригадали, мабуть, вислів: «Скромність — найкоротший шлях до бідності і невідомості», тому вирішили принагідно розповісти й про інші потреби школи. Так, голову РДА школярики попросили посприяти у будівництві шкільного спортивного залу, Косівському меру нагадали, що біля школи дорога погана, а керівника «Райагробуду» попрохали не затягувати в довгобуд добудову приміщення для початкових класів.

Новозбудований спортивний майданчик зі штучним покриттям — це футбольне поле 24 х 46 метрів, обгороджене сіткою заввишки три метри. Поле вистелене штучною зеленою «травою». Вона така гарна, що хочеться пройтись по ній босоніж.

А ще учні Косівської ЗОШ № 2 похвалилися своїми спортивними здобутками, яких чимало. Під час невеличкого концерту юні співачки продемонстрували усім присутнім свої прекрасні вокальні здібності. Директор школи вручив поважним гостям подяки і скромні сувеніри.

На цьому свято не завершилося, а лише почалося. Випробувати штучне покриття нового спортивного майданчика у товариських футбольних матчах вийшли на поле спочатку державні службовці — команди ОДА та РДА, після них мірялися силами команди учнів двох міських шкіл».

Справжньою родзинкою футбольного матчу між держслужбоюцями стало те, що на поле вийшли голови ОДА і РДА — Микола Палійчук та Ярослав Шинкарук.

— Будівництво майданчика почалося у червні цього року, — розповів нашому часопису директор Косівської ЗОШ № 2 Василь Андрійович Гостюк. — Спершу підготували платформу для нього. Це досить складна технологія: треба було викопати фундамент глибиною 60 см, вистелити його у відповідній послідовності шарами гравію, «висівки», піску, передбачити відведення води і аж після цього настеляти штучне покриття. Ці роботи виконував «Райагробуд», наша школа допомагала робочою силою: учні і їхні батьки постійно були «на підхваті». Придбання штучного покриття фінансувала ОДА. Коштує такий майданчик 300 тисяч гривень.

— Хто буде доглядати за цим футбольним полем, щоб воно не перетворилося на полігон для сміття?

— Майданчик передають на баланс школи, значить, ми й будемо стежити за порядком на ньому. Сподіваюся, що школярі і дорослі жителі району, які займатимуться спортом, не смітитимуть тут і не будуть нічого нищити.

— Тут встановлено лише футбольні ворота. А як же інші популярні види спорту?

— Ми хочемо зробити майданчик комбінованим. Виконаємо це своїми силами. Оскільки наша школа спеціалізується на баскетболі, обов’язково встановимо баскетбольні щити, можна буде також натягнути волейбольну і тенісну сітки.

— На вході у майданчик висить замок. Хто буде мати ключі від нього?

— Кожен вчитель фізкультури нашої школи. Вони назначати-муть спортивних інструкторів, що живуть поблизу, які будуть відкривати майданчик і слідкувати за порядком на ньому.

— Що буде з ним взимку?

— Майданчик так влаштований, що зима йому не стане на заваді.

Аліса Мудрицька

Share