Квітковий пилок — фантастичний коктейль здоров’я

Таємниця пилку квіткового — це таємниця рослин, подарована нам природою для зміцнення здоров’я.

Турбуючись про своїх нащадків, бджоли збирають квітковий пилок, який є цінним кормом для бджіл, особливо для личинок. При збиранні пилку бджоли обробляють його секретом щелепних залоз, змочують нектаром, складають на третій парі своїх ніжок і у вигляді невеличких грудочок несуть у вулик. Ось ці грудочки називають обніжжям бджолиним (далі — ОБ).

Бджолярі збирають ОБ з допомогою пилкоуловлювачів. За досить складною технологією вони переробляють ОБ і реалізують населенню як цінний продукт бджільництва. Ми багато знаємо про дієтичні, лікувальні і омолоджуючі властивості меду, але зовсім небагато людей знає про значно дієвіші дієтичні і цілющі властивості обніжжя бджолиного. А за вмістом поживних речовин ОБ значно переважає мед. ОБ проходить складні біохімічні перетворення за допомогою ферментів бджіл, мінеральних речовин і «консервується» у вигляді перги, яку ще називають «бджолиним хлібом».
Бджоли піклуються про стан здоров’я своїх нащадків і несуть у вулик пилок з різних квітів, створююючи фантастичний різноманітний «коктейль». Рівноцінного йому за складом і дієвістю в природі не існує. Судіть самі: маса личинки бджоли від вживання «бджолиного хліба» за 6 днів збільшується у 1500 разів. Такої високої біологічної активності не має жоден продукт у природі. В ОБ виявлено більше 300 різних мікроречовин.

За складом, а отже і за діапазоном впливу на людський організм, ОБ значно переважає кожний із відомих і широко розрекламованих синтетичних препаратів, а також вітамінні і мінеральні комплекси. А за ціною воно значно дешевше і доступніше широким верствам населення. Вживаючи ОБ, можна легко поновити вкрай необхідні організму вітаміни Р, Н, К, В, С, І, Є.

ОБ — природний стимулятор кровотворення. Він містить у собі майже всі мікроелементи, які входять до складу крові. На відміну від синтетичних препаратів, ОБ не має вікових протипоказань і може вживатись від народження дитини.

Наукові дослідження впливу ОБ на біологічні об’єкти, в т. ч. на людський організм, дали вражаючі результати. Сьогодні вони і препарати на їх основі використовують у клінічній практиці при: атеросклерозі, гіпертонії, ішемічній хворобі серця, коронарокардіосклерозі, дистрофії міокарда, стенокардії та інших серцево-судинних захворюваннях, анеміях, неврастенії, депресії, вегетативних неврозах, головних болях, хронічних бронхітах, бронхіальній астмі, туберкульозі легень.

ОБ широко застосовують при захворюваннях шлунка, кишечника, жовчного міхура та печінки, дисбактеріозах, хронічних захворюваннях нирок, простатитах, порушенні обміну речовин, відставанні у рості, переломах кісток, ранах, опіках, зниженні зору, фізичних та розумових перевтомах, радіоактивному опроміненні, для профілактики процесів старіння, зміцнення стану здоров’я у людей похилого віку, стимуляції росту та регенерації пошкоджених тканин, відновлення сил після тяжких захворювань та хірургічних операцій, підвищення захисних сил організму.

Протипоказання: індивідуальне несприйняття обніжжя. Вчені стверджують, що не було помічено жодного випадку алергічних проявів, пов’язаних із прийманням ОБ і ПЕРГИ. Пояснюється це тим, що причиною алергії є пилок анемофільних (запилюються вітром) рослин. А в пилок ентомофільних (запилюються комахами, в т. ч. бджолами) рослин бджоли додають трохи нектару і слини, які нейтралізують алергени пилку!

ОБ слід вживати один-два рази на день за півгодини до їжі або 2-3 рази — з більшою кількістю меду. Розсмоктувати в роті якомога довше і не слід запивати водою або іншою рідиною протягом 15-20 хв. Курс лікування — від 20 днів до одного місяця.

Повторний курс — після місячної перерви. Людям віком за 50 років перерву можна не робити.

Добова доза ОБ — 50-70 мг. на 1 кг маси тіла. Добова доза маси ПЕРГИ вдвічі менша — 1 кулька (з однієї соти) на 5-7 кг маси тіла.

Запам’ятайте! Всі продукти бджільництва активніше (ліпше) засвоюються після взаємодії зі слиною, тому їх потрібно розсмоктувати якомога довше (як льодяник), щоб продукт почав засвоюватись через слизову оболонку рота. Якщо просто проковтнути його або зразу запити і змити рідиною в шлунок — це значно зменшить його ефективність. Запивати водою можна не раніше, ніж через 15-20 хвилин.

Метою вживання ОБ або ПЕРГИ не є повне задоволення потреби організму у вітамінних, амінокислотних, мікроелементах, а лише поновлення їх нестачі. Всі унікальні властивості ОБ або ПЕРГИ зберігаються тільки за умови правильного збирання, сушіння, збереження, переробки і вживання цього воістину безцінного продукту.

Микола Балаш,
член Спілки пасічників України,
голова районної Спілки пасічників.

Share