Косівські дороги — наблизимось до європейського рівня

Жителі Косівщини вже помітили, з яким розмахом у різних населених пунктах ведуть роботи з ліквідації наслідків липневої стихії. Працюють спеціалізовані організації з половини областей України. Вони будують мости, відновлюють шляхи сполучення, асфальтують дороги. Обсяг робіт неймовірно великий. Повінь зруйнувала 132 великих і малих мости, серед яких і стратегічні, державного значення.

Варто зазначити, що наш район дуже специфічний у плані стану доріг та особливо їхнього утримання. Чому специфічний? Тому, що в гірських умовах через снігопади, паводки і зсуви, обриви берегів і вимивання дорожнього полотна, складно будувати й утримувати дороги. А ще маємо багато потічків, річок, мостиків і мостів з великою кількістю пропускних труб. Отож, значна частина доріг пролягає у таких місцях, де необхідно зводити низові і верхові підпірні стінки.

На Косівщині є дороги загального користування (276 км) і комунальної власності (десь 1100 км). Якщо запертими здійснює догляд служба автомобільних доріг області з відповідними структурними підрозділами в районах, то комунальні — знаходяться на балансі сільських, селищних, міської рад. Практично ці шляхи ніхто не обслуговує, хіба що від випадку до випадку. Через своє гірське природне розташування й зазнали значної руйнації наші дороги під час паводку 23-27 липня.

Держава виділила значні кошти на ліквідацію наслідків стихії. їх освоюють 36 спеціалізованих організацій, серед яких чимало потужних за кадровим і технічним потенціалом. Ці люди прийшли не тільки працювати, а й допомогти потерпілим, бо знають, що якось не по-людськи «халтурити» на чужій біді. Підрядники в більшості сумлінно виконують завдання, багато об’єктів у стадії завершення. Будівельникам сприяють і погодні умови.

— Закінчені об’єкти будуть приймати відповідні служби за всіма нормами вимог, — мовить начальник відділу капітального будівництва РДА Василь Склепович. — Контроль повинен бути і з боку сільських рад, громади, депутатів. Люди повинні знати, що робиться і як робиться, на які потреби використана кожна гривня. Василь Михайлович вважає, що з використанням
фінансових ресурсів, що передбачені на ліквідацію стихії, значно поліпшиться стан доріг у районі. В цьому напрямі значну роботу проводять у м. Косові. Відчутно поступ і на ділянці автошляху Пістинь-Шешори. Керівництво району і, в першу чергу, райдержадміністрації докладає чималих зусиль для поліпшення стану наших комунікацій і доріг.

— Якщо така увага до стану доріг буде впродовж наступних 2-3 років, ми наблизимось до європейського рівня шляхів, — вважає Василь Склепович.

Ігор Сусак

Share