Форель: осінній нерест

Не кожна область України може пишатись наявністю у водоймах цінного виду риби — форелі. У водоймах нашої області вона є! Тому потрібно її оберігати, особливо під час нересту, який триває восени.

3 15 жовтня по 15 грудня в області оголошено двомісячник охорони нерестуючої форелі.

У цей час вимоги Івано-Франківськдержрибоохорони суворішають. Отже, доведеться відповідати перед державою (зараз, здебільшого, матеріали на порушників Правил рибальства направляються у суди).

Форель

Форель

Державний інспектор рибоохорони, захищаючи інтереси держави, захищає одночасно інтереси кожного громадянина.

А про який захист інтересів можна говорити, коли в нашій області риба найдорожча? Не кожен працюючий може дозволити її купити за такою ціною. От і відважуються деякі на вилов риби забороненими знаряддями чи у недозволений час, або рибалять у місцях, де це робити не дозволено. Різні види порушень можна зустріти на водоймах.

Одним з найпоширеніших залишається вилов молодої риби, яка не досягла дозволених для вилову розмірів: білизна (жерех) — ЗО см, головень — 24, короп — 25, лин — 20, лящ —32, підуст —25 сазан — 35, сом — 70, судак — 42, щука — 35 та інші.

Варто взяти собі на замітку, що порушення Правил рибальства карається не лише штрафом. За умови вилову риби, порушнику доведеться відшкодовувати збитки, завдані водним живим ресурсам. Так, вилов одного сома «коштуватиме» вам 85 грн., а судака, сазана, щуки та форелі по 51 грн. кожна особина. Виловлений рибець «затягне» 34 грн. Короп, лящ., білизна (місцева назва «фат»), лин відповідно «полегшать» ваш гаманець на 25 грн. 50 коп. кожна рибина, а плітка і підуст відповідно на 10 грн. 20 коп. за кожний «хвіст». За кожного карася, клепця (інша назва: білоглазка), окуня та головня — по 5 грн. 10 коп.

Не треба вважати, що наша робота обмежується лише покаранням «вудочників». Серед наших «здобутків» є кримінальні справи.

Особливим видом порушень є вилов риби у недозволених місцях. Більш детальну інформацію з цього приводу можна отримати у Івано-Франківськдержрибохороні, але чітко слід запам’ятати — забороняється лов риби протягом усього року у річках басейну Дністра:

Бистриця Надвірнянська — на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;

Бистриця Солотвинська — на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;

Лімниця з притоками — на ділянці від шляхового мосту у с. Рівни Рожнятівського району;

Чечва з притоками — на ділянці від витоку до впадіння у Чечвинське водосховище;

Свіча з притоками — на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;

Лужанка з притоками — на ділянці від витоку до шляхового мосту у с. Гошів Долинського району;

Сукіль з притоками — на ділянці від витоку до шляхового мосту у м. Болехів.

Що збережемо сьогодні, те сторицею повернеться завтра!

М. Ласійчук,
державний інспектор рибоохорони

Share