Для Косова і Косівщини — все найкраще

Попри вирішення досить складних проблем ліквідації наслідків паводкової стихії, яка відбулась 23 – 27 липня, питань будівництва і капітального ремонту доріг, об’єктів освіти, культури й побуту, голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук наводить лад і в інших сферах життєдіяльності району.

На нарадах, проведених останнім часом, виїзних прийомах, які дев’ятого жовтня здійснював у віддалених від райцентру селах Текучі та Нижньому Березові, Ярослав Іванович дав ряд важливих доручень відповідним службам райдержадміністрації та району.

Одні з них стосуються сфери хлібопекарства. Напевно, що підприємці, які причетні до неї, подумали, що Я.І.Шинкарук полишив їх у спокої стосовно зниження цін на хліб. Ні. На зустрічі із ними в райдержадміністрації він конкретно нагадав, що не збирається спокійно спостерігати за високими цінами на хліб у нашому районі. Деякі власники пекарень завищили їх аж на 51 копійку. Якщо хлібопекарські підприємства інших районів використовують борошно з державних резервів, не скаржаться на його якість і задоволені значно нижчою ціною на нього, то можуть випікати з нього хліб і в нашому районі, реалізувати за нижчими цінами. Тому Я.І.Шинкарук дав доручення управлінню сільського господарства посприяти хлібопекарським підприємствам у завезенні борошна з держрезерву.

Управління економіки отримало доручення створити всі умови для реалізації в нашому районі хліба, випеченого хлібопекарнями Косівщини.

На іншій нараді за участю представників РДА, міської ради та власників Смоднянського ринку, Я.Шинкарук знову нагадав, що головному ринкові району потрібно надати найсучасніший вигляд, він повинен гідно презентувати всесвітньо відоме мистецьке обличчя Косівщини і Гуцульщини в загальному. Він доручив районній архітектурі розробити такий проект реконструкції ринку, який відповідав би найвишуканішому стилю гуцульської архітектури.

Районна архітектура спільно з працівниками РЕМу, враховуючи пропозиції підприємців Косова, повинна розробити проект електроосвітлення міста, в тому числі і рекламного. Цей проект не повинен поступатись найкращим європейським зразкам.

Ось така позиція голови райдержадміністрації: для Косова і Косівщини — все найкраще.

Досить конструктивними були виїзні прийоми в Текучі та Нижньому Березові. Крім того, Ярослав Іванович побував на одному із кутків Акрешори. Тут стихія зробила з городів зарінки — можна збирати каміння на фундамент. Якщо з одного боку загрозу а час повені становить потічок, то з протилежного — великий зсув. Мешканці кутка опинились між Сціллою і Харібдою.

Неприємним був той факт, що цехто із жителів спекулює на стихії. Вони звернулись із заявами, які будуть розглянуті. У разі непідтвердження фактів такі «обділені долею» можуть понести не лише моральний осуд, але й відповідальність перед законом.

Василь Глібчук

Share