Форум видавців у Львові

З 11 по 14 вересня цього року у Львові відбувся XV ювілейний форум видавців.

Більше шестисот видавництв представили свою продукцію. На форумі було майже 250 заходів, зокрема конкурс «Найкраща книга форуму видавців 2008», III Міжнародний літературний фестиваль, бізнес-форум «Український книжковий ринок. Значення статистичної та аналітичної інформації для ефективного розвитку», акція «Книжка від зірки» та Перший відкритий чемпіонат зі швидких шахів серед українських письменників і видавців. Відбулося ряд презентацій нових книг відомих письменників, автограф сесій Марії Матіос, Наталі Івзничук, Юрія Винничуката інших. Цікаві акції «Книгоманія», доброчинна акція «Подаруй дитині книжку!», де був оголошений збір книжок для бібліотек районів, потерпілих від повені.

Урочиста академія з нагоди 15-річчя Національного форуму видавців у Львові та нагородження переможців конкурсу «Найкраща книга Форуму видавців 2008», яка відбулася у Національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельиицької, режисер-постановник Роман Віктюк.

Переможцем конкурсу «Найкраща книга Форуму видавців 2008» вийшла книга «Національний атлас України» (ДНВП — «Картографія», м.Київ) — перше місце; «Великий голод в Україні 1932-1933рр.» у чотирьох томах (видавничий дім «Києво-Могилянська академія», Київ) — друге місце; «Українська Повстанська Армія: Історія нескорених» — третє місце. А Гран-прі отримала книга Вільяма Шекспіра «Гамлет, принц датський (видавництво А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» — м. Київ.

Щоб переглянути масу книжкових новинок, ми зранку відвідували книжкові намети, тоді йшли на презентації книг та інші заходи. Після обіду на форумі було дуже багато відвідувачів книжкового ярмарку, особливо студентів, які шукали підручників або книжкових новинок.

Ми були присутні на презентації книги Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене».

Д.Мейс — відомий історик, політолог, дослідник Голодомору в Україні. Презентувала книгу його дружина Наталія Дзюбейко-Мейс, був присутній академік-історик Станіслав Кульчицький.

На презентації підручника «Основи християнської етики» авторка Сохань Галина Степанівна — кандидат філологічних наук, доцент кафедри культорологічної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Книга «Основи християнської етики» — підручник для учнів 6 класів загальноосвітніх навчальних закладів, рекомендовано Міністерством освіти і науки України. Підручник підготовлено на високому професійному рівні. Виданий у видавництві «Світ», м. Львів.

Особливо цікавою була презентація нової книги Марії Матіос «Москалиця». Ми добре знаємо письменницю як автора книг «Солодка Даруся» ( за яку вона одержала Національну премію України ім. Т.Шевченка в 2005 році), «Нація», «Щоденник страченої», «Бульварний роман» та інші. Вона наша землячка, народилася в селі Розтоках біля Черемоша (з Буковинської сторони).

На презентації факсимільного видання «Пересопиицьке Євангеліє — 1556-1561 рр.» (видавничий дім «АДС-Україна») ми побачили національну святиню нашої держави та видатну пам’ятку української писемної культури. Це перший відомий переклад канонічного євангельського тексту українською літературно-писемною мовою. Саме на «Пересопницькому Євангелії» присягають на вірність народу Президента України під час інаугурації.

Головний редактор видавництва «Темпора» (Київ) Ю.В.Олійник розповів, що в них друкується книга Окуневського Ярослава «Листи з Жужини», двотомник в одній книзі, контадмірала військового австрійського флоту. Батько Ярослава Окуневського працював священиком у селі Яворові нашого району.

Недаремно кажуть: література — це те, що об’єднує весь світ.

В. Тутуруш,
В. Моравський,
учасники форуму

Share